Doop mijnenjager 'Schiedam' Fitterij pagina 8 WF-Nieuws Op 26 april jl. werd op de werf van Van der Giessen-De Noord voor de zevende keer in de historie een marineschip van de naam Schiedam voorzien. Het doopceremonieel werd uitgevoerd door de echtgenote van een oud WF-portier, mevrouw C. J. van Beugen, oud piloten-helpster in de Tweede Wereldoorlog, die wat kleine problemen had met de champagnefles. Pas na de vierde poging spatte de fles kapot. De 'Schiedam' is een mijnenjager van de zogenaamde Tripartite-klasse, ontworpen door de marines van Frank rijk, België en Nederland. Het schip maakt deel uit van een serie van vijftien die voor de Koninklijke Marine wordt gebouwd. De namen van de schepen zijn niet willekeurig gekozen. Ze worden genoemd naar steden die in de Tachtig jarige Oorlog een actieve rol hebben gespeeld. Zoals te doen gebruikelijk, krijgt de gemeente waarnaar een mijnenjager wordt genoemd de gelegenheid zich aan de genodigden te presenteren. Zo ook Schiedam. Op initiatief van de Gemeente Schiedam werd een belangrijke plaats in deze presentatie ingeruimd voor WF. Door middel van fotopanelen en modellen werden de hoogwaardigheids bekleders, die de plechtigheid bijwoonden er nogmaals op geatten deerd dat Schiedam ook een marine werf heeft (en wil houden). In het maart-nummer hebben wij u de opening van de nieuwe fitterij gemeld. De bestelde, maar toen nog niet gele verde, materialenstelling plus lift is recentelijk geïnstalleerd en in bedrijf gesteld. Op weinig vierkante meters staat een groot magazijn met vrijwel direkt grijpbare artikelen. En dat was precies wat de bedrijfsleiding zich wenste.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 8