Ir. Bart Wilton-Prijs m* M Concert WF-Harmonie WF-Nieuws pagina 9 Bij de afsluiting van het examenjaar, nadat 104 leerlingen van de Bedrijfs- school hadden deelgenomen aan het drie tot vijf dagen durende landelijke praktijkeindexamen, werden de gemaakte examenwerkstukken op een herfstachtige avond in mei bekeken door de ouders, vriendinnen en de vriend van onze examenkandidate(n). Na de begroeting door de chef van de Bedrijfsschool, de heer Van de Geer, kreeg de heer Valk, chef Vorming en Opleiding, het woord. Hij vermeldde allereerst dat Wilton-Fijenoord 17 van de examenkandidaten een arbeidscontract heeft aangeboden en dat van de overige jongelui ruim 80% al een werkgever in de regio had kunnen vinden met mede werking van de school. Een heel fijn resultaat. Het tweede onderdeel van zijn toespraak wijdde de heer Valk aan een ander hoogtepunt in het schooljaar, namelijk het bekend maken van de 3e- jaarsleerling die als beste leerling van het jaar de ir. Bart Wilton-Prijs 1986 had behaald. Na een levensschets te hebben gegeven van de oud-directeur Bart Wilton, nodigde heer Valk de 6 beste leerlingen van de 6 examen afdelingen uit naar voren te komen. De genomineerden, die elke keer onder applaus van de ruim tweehonderdvijftig aanwezigen, naar voren kwamen, waren: Peter Sperling - Pijpenbwerkers Jan Brand - Constr. bankwerkers Floris Mensinga - Booglassers Eric Snaayer - Bankwerkers Henk Dolman - Machinale bewerkers Jeroen Koek - Scheepsbouwers Uit deze 6 kandidaten hadden de betrokken leraren de beste aangewezen en dat werd Jan Brand van de Con structiebankwerkers. Onder gejuich van de leerlingen en applaus van de ouders werd Jan gefeliciteerd door zijn moeder. Een grote avond voor de familie Brand en onze school. Op 20 juni zijn de zes genomineerden en twee leraren naar Amsterdam geweest, waar o.m. een langdurig bezoek werd gebracht aan Fokker, de vliegtuigfabrikant die 's middags ook de lunch aanbood. Na de rondvaart in de Amsterdamse havens werd gedineerd in een restau rant waar de chef Vorming en Opleiding de ir. Bart Wilton-Prijs heeft uitgereikt. Een mooie bekroning van een prima dag. Floris Mensinga was ten tijde van deze uitverkiezing op huwelijksreis. Het jaarlijks concert van de Harmonie Wilton-Fijenoord, werd gehouden op 29 maart jl. in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Ondanks het feit dat het de dag voor Pasen was, kon Promotor H. Roozendaal een goed bezette zaal welkom heten, onder wie de Burge meester van Schiedam en Mevrouw Scheeres. De heren Sluis en Jonker lieten zich verontschuldigen i.v.m. een reis naar het Verre Oosten, waar zij de belangen van WF dienden. Hopelijk kunnen zij volgend jaar, in een wat rustiger tijd, wel aanwezig zijn. Na de prestaties van de Harmonie en het tamboerkorps belicht te hebben, kon de promotor ten aanzien van het jeugd orkest melden, dat zich een aantal nieuwe gegadigden heeft gemeld, hetgeen overigens niet wil zeggen dat we geen nieuwe jeugdleden meer zouden kunnen gebruiken, maar het begin is er weer! Daarna kon het concert beginnen. Een goed programma werd vlot afgewerkt, met als hoogtepunten het Warsaw Concerto van Addinsell samen met orkest vertolkt op de vleugel door Wim Boor uit Amsterdam en een optreden van het tamboerkorps, alleen en met de harmonie, voortreffelijk geleid door de tamboer-maïtre Louis van Drunen. Een zeer moderne 'Cake-walk Phantasy', werd ondanks het ontbreken van metrum, accoorden en nog zo'n paar vaste muziek-regels, erg knap uitgevoerd al was de helft van de zaal blij dat het maar vier minuten duurde maar de dirigent Jean Gruter had ons gewaarschuwd! Een goed geblazen Trumpet Blues' van Harry James met de vier trompetisten als solisten, kreeg terecht een luid en langdurig applaus. Een fijn concert werd na een toegift (zuinig zijn ze wel) zoals te doen gebrui kelijk besloten met een bal, waar vooral de jeugd zich uitstekend amuseerde.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 9