WILTON h FIJENOORD 1 NIEUWS Opening nieuwbouw Medische Dienst In dit nummer: 3 maandelijks Nieuws Magazine 48ste jaargang no. 3 - september 1987 pag. Gezien op de Werf 2 Jubileumviering 5 BIBO - Bulk in/Bags out 9 Overheid torpedeert indirect marinebouw bij Wilton-Fijenoord 10 NI LAM 14 Nieuwe postwagen 14 Bedrijfsschool 14 Verkiezing Ondernemingsraad WF 15 F 814 - Isaac Sweers 15 Reeds eind 1984 bestonden er plannen tot overplaatsing van de Medische Dienst naar een meer centraal gelegen punt, met als voorstel: naast de afdeling Beveiliging. In maart 1985 ging er een signaal van de Technische Dienst naar de Directie in verband met de slechte staat van het Medische Dienstgebouw. Een opknap beurt zou zeer hoge kosten met zich brengen en omdat er in die tijd andere prioriteiten waren, werd dit probleem verschoven naar 1986. Begin oktober 1986 kwamen de plannen voor een nieuwe Medische Dienst weer ter tafel en ging het er naar uitzien, dat de nieuwe behuizing medio 1987 gerealiseerd zou kunnen worden. Na nauwgezet overleg tussen de betrokken afdelingen, werd uiteindelijk gekozen voor een gebouw, bestaande uit negen segmenten met een totaal afmeting van 22 x 6.20 meter. Er werden ter plekke van de nieuwe locatie de nodige voorbereidende werkzaamheden verricht en op 29 juni 1987 werden de segmenten geplaatst door leverancier 'Wagenbouw Holland B.V.' In eerste instantie was de verhuizing gepland op 29 juli en de opening zou plaatsvinden op 31 juli. Echter op 17 juli ontstond er 's avonds forse lekkage na een aantal hevige regenbuien in de oude behuizing. Hierdoor werd verpleegkundige de heer Van der Kwaak genoodzaakt zijn intrek te nemen in het dienstgebouw van de afdeling Beveiliging. Door deze lekkage werd na overleg besloten tot een vervroegde verhuizing, namelijk op 27 juli 1987. Op vrijdag 31 juli vond de feestelijke opening plaats middels het doorknippen van een lint door verpleegkundige mevrouw Willems. Hierbij waren vele gasten aanwezig, die onder het genot van een hapje en een drankje de nieuwe locatie konden bezichtigen. De heer Roozendaal overhandigt een plaat met bouwfoto's aan de staf van de Medische Dienst. De personeelsbezetting van de Medische Dienst bestaat uit drie verpleegkundigen en een bedrijfsarts. De verpleegkundigen zijn mevrouw Willems en de heren Van der Kwaak en Herder. De bedrijfsarts is dokter Klop. De verpleegkundigen zijn werkzaam in de avonddienst van 16.45-01.30 uur en in de dagdienst van 08.00-16.45 uur. Zij houden zich bezig met de eerste opvang van werknemers in de behandelkamer en verwijzen deze - indien nodig - naar het ziekenhuis of huisarts voor eventuele verdere behandeling of onderzoek. De Medische Dienst heeft de beschikking over een ambulance, die samen met de verpleegkundige uitrukt bij ziekte of ongevallen op de werf. Dankzij de goede samenwerking met de afdeling Beveiliging, de Brandweer en de Garage kan de ambulance snel ter plaatse zijn. Daar verleent de verpleeg kundige eerste hulp en indien nodig, wordt het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 1