Harold H Jacquet 'OboEngin' Oud en toch nieuw Oud en echt oud pagina 4 WF-Nieuws Van de Mexicaanse rederij Navimin mochten wij reeds eerder reparatie opdrachten ontvangen. Bovengenoemd schip dat in 1958 als olietanker werd opgeleverd en in 1965 werd omgebouwd tot zwaveltanker kwam 14 juli aan onze werf. Dit schip is geschikt voor het vervoer van vloeibare zwavel en is hiervoor ingericht met drie vrijstaande geïsoleerde tanks. Om de zwavel verpompbaar en dus vloeibaar te houden moet een temperatuur van +137° C gehandhaafd worden. Behalve uitvoerige machinereparaties moesten er aan de oorspronkelijke scheepsconstructie omvangrijke reparaties plaatsvinden, ongeveer 180 ton staal vond zijn weg richting dok 7. Op 13 juni 1987 arriveerde het boven genoemde schip aan onze werf voor het vervangen van beide hulpketels, welke door de rederij geleverd werden. Na een ketelexplosie maakte het schip nog twee reizen op dieselolie daar zware olie niet verwarmd kon worden en gedurende deze reizen nieuwe ketels besteld konden worden. Als gevolg van de explosie waren behalve de ketels nog de nodige pijp leidingen en dekken beschadigd. Een bijkomende moeilijkheid was dat er geen tekeningen aanwezig waren van de bestaande pijpleidingen en apparatuur. Op de foto ziet u het transport van één van de ketels aan boord waarvoor een behoorlijk toegangsgat in de huid gemaakt moest worden. Na het in bedrijfstellen van de nieuwe ketels vertrok het schip op 24 juli 1987 naar zee. Een kriptische titel voor twee foto's die in de maand juli gemaakt werden door onze fotograaf, de heer Dingjan. Om de kop van dit artikel geen geweld aan te doen de verklaring. Naar een heel oud ontwerp werd een nieuw schip gebouwd op de werf De Hoop te Lobith. De Mississippi-Queen maakte haar proeftocht in het Rijnmondgebied en had daarvoor onze haven als thuishaven gekozen. U kunt haar - the Queen - huren voor feesten en partijen! Op de andere foto - De Buffel - ontwerp en bouw uit 1868. U had haar al herkend. Jaren geleden prachtig gerestaureerd met medewerking van de leerlingen van de Bedrijfsschool die de schoorsteen en het schoorsteendek moesten bouwen, nu afgemeerd bij het Rotterdamse Maritiem Museum. Na deze dokbeurt is ze weer als nieuw en ze wacht gaarne op uw inspectie! Doen, dit is de moeite meer dan waard.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 4