BIBO - Bulk in/Bags out Van de redactie WF-Nieuws pagina 9 De heer J. H. Boshamer, administrateur (40 jaar) met zijn gezin in gesprek met de Het hoofd van de Bedrijfsschool, de heer P. G. van de Geer, distribueert tot heer Sluis. ieders plezier de copieën van de schoolrapporten van 25 jaar geleden. In het begin van 1987 lag aan onze werf het m.s. 'CHL Innovator', het eerste BIBO-schip ter wereld, voor het uitvoeren van garantie-werkzaamheden. Dit schip is omgebouwd van gewone bulk carrier tot gespecialiseerd suiker transport-schip. Suiker wordt in bulk geladen in Antwerpen of Duinkerken en vervoerd naar havens in het Midden- Oosten en Noord- of West-Afrika. Tijdens het lossen wordt de suiker op ingenieuze wijze vanuit de ruimen 2, 3, 4 en 5 naar het als fabriek ingerichte ruim 1 getransporteerd, waar het via allerlei apparatuur uiteindelijk in de opzak-installaties komt en dan in balen van 50 kg via transportbanden door 3 losgaten wordt gelost. De 'CHL Innovator' kan 18.000 ton suiker vervoeren, dat met een snelheid van 7.500 ton per dag kan worden ingenomen. De laadtijd van ongeveer 15 dagen langs de conventionele methode is nu terug gebracht tot 2V2 dag bij continue belading. Volgens diezelfde norm wordt de lossing bekort van 20 of meer dagen tot 5 6 dagen, want de lossnelheid is 3.600 ton per dag in 2 shifts. Per zakkenlaadmachine, het schip heeft er zes, betekent dit bijna 13 zakken per minuut (zie foto). Overigens wel afhankelijk van de expeditie aan de walzijde, maar onafhankelijk van de weersomstandigheden. Bij de constructie heeft men alle mogelijke voorzieningen getroffen om hygiëne en veiligheid te garanderen. Alle staal constructies binnen de ruimen hebben een roestvrijstalen bekleding, die nog weer eens van een voedselvriendelijke laag is voorzien. De ruimen beschikken over zeer geavanceerde vocht- en temperatuur- beheersende apparatuur en men heeft uitgebreide maatregelen genomen om eventuele door statische electriciteit opgewekte ontladingen, die tot explosie zouden kunnen leiden, te voorkomen. Het gehele transportsysteem in de laadruimten zowel als in de opzak installatie is computergestuurd. Voorwaar een opzienbarende wereld primeur! G. Bart Op 24 augustus jl. werd ons redactielid, de heer J. H. Meerwaldt, S U M. gerechtigd. Naast zijn werk voor de afdeling reparatie heeft hij ook zijn 5-jarige carrière als redactielid beëindigd. Vanaf deze plaats wensen wij hem nog een heel gelukkig tweede leven toe! De redactie verwelkomt zijn opvolger, ir E. H. van Leeuwen, technisch commercieel medewerker van de reparatie. Zijn eerste bijdragen vindt u op de pagi na's 3 en 4.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 9