Schroefassen Koningin Beatrix Excursies WF bazenvereniging pagina 10 WF-Nieuws Wederom verwierf de Machinefabriek een opdracht van Lips Drunen om vier schroefassen, bestemd voor een Russische ijsbreker, elk van twee voeringen te voorzien. Ervaringen in het verleden deden ons besluiten tot het bouwen van een dubbele opstelling boven de diepe krimpput in MF I. Hierdoor werd het mogelijk in zeer korte tijd de twee bussen achter elkaar op de as te krimpen. De foto toont de voor bereidingen voor de eerste krimp, waarbij de as tot de flens in de verhitte bus zakt. Na een afkoeling gedurende een paar uur vond de tweede krimp plaats. De schroefassen zijn inmiddels opgeleverd. Na een week non-stop lasprocedure werd de gehele as voor de tweede maal spanningsverlagend gegloeid en daarna geheel volgens de oorspronkelijke tekeningmaten bewerkt. Gelijktijdig werden alle onderdelen van de verstel- inrichting machinaal bewerkt en de schroefbladen vervangen door reserve bladen. Deze gehele reparatie is zonder voorbehoud als een permanente reparatie aanvaard door zowel het classificatiebureau A.B.S. als de verzekeringsmaatschappij, waarvoor London Salvage als expert optrad. Na het corrigeren van de uitlijning aan boord werd het gehele voortstuwings gedeelte wederom gemonteerd en beproefd. C. van Leeuwen Machine Fabriek Ter afsluiting van 1987 is de luxueuze Hoek van Holland-Harwich veerboot 'Koningin Beatrix' gedokt in dok 4 voor o.a. werkzaamheden aan de schroefas afdichtingen. Ook vonden diverse reparaties aan de boegdeuren plaats. Verfwerkzaamheden aan het onder waterschip rondden deze dokbeurt af. In zeer korte tijd werd er op roostervrije dagen veel werk verricht, dus tussen Kerst en Nieuwjaarsdag. WF is er trots op dat het dit mooie schip mag dokken en hoopt dat de Stoom vaart Maatschappij Zeeland ons ook de volgende keer de opdracht zal gunnen. Nadat een aantal jaren de traditionele excursies van de bazenvereniging Wilton-Fijenoord geen doorgang konden vinden, werd eind 1987 met een excursie voor een drietal groepen deze draad toch weer opgepakt. Met het houden van dergelijke excursies streeft de bazenvereniging een twee ledig doel na. In de eerste plaats de leden van deze vereniging een bezoek laten brengen aan een bedrijf of instelling om ideeën op te doen en ervaringen uit te wisselen, maar daar naast de excursiedeelnemers een dag samen te brengen, anders dan in de werksituatie om zo de onderlinge contacten aan te halen of te verbeteren. Dit jaar was het bestuur van de vereniging er in geslaagd om een excursie te organiseren, waarbij in de ochtend een bezoek werd gebracht aan Slijpsteenindustrie 'de Maas' te Cuyk en 's middags aan het Waterproefkundig Laboratorium te Wageningen. Op drie achtereenvolgende woensdagen werd telkens een groep van ongeveer 35 deelnemers, bestaande uit bazen en enkele andere WF-genodigden, ontvangen. Dankzij het enthousiasme en de inzet van de bedrijven en de excursieleiders kan teruggezien worden op zinvolle en interessante excursies. L. L. J. van de Water Secretaris Bazenvereniging

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 10