WILTON FIJENOORD NIEUWS Van de direktie KAMERDEBAT OVER WERF WILTON-FIJENOORD 3 maandelijks Nieuws Magazine 49ste jaargang no. 1 - maart 1988 Het verschijnen van dit nummer is bij 'schaamlappen van de democratie' slachtoffers van de ramp die over ons is herhaling uitgesteld. gebleken. gekomen. Aanvankelijk, omdat wij niet wilden dat u in de loop van december een kerst-/ nieuwjaarsnummer zou ontvangen, waarin de indruk gewekt zou kunnen worden dat er niets aan de hand zou zijn. Later, omdat de Tweede Kamer zich nog niet had uitgesproken over de export vergunning voor vier onderzeeboten voor Taiwan, waarmee alle gedwongen ontslagen voorkomen zouden zijn geweest. En tenslotte omdat de Tweede Kamer zich nog moest uitspreken over het vervangend werk dat ons in het voor uitzicht was gesteld en waarmee wij een deel van de nieuwbouw hadden kunnen voortzetten. U weet hoe dit is afgelopen; er is geen exportvergunning verleend en de kamerbrede moties zijn waardeloze Eind 1986 konden wij nog schrijven dat wij het jaar met gemengde gevoelens afsloten. Deze gemengde gevoelens zijn in de loop van 1987 uitgegroeid tot gevoelens van ergenis en verbittering over het onnodig leed dat velen van u door Kabinet en Tweede Kamer is aangedaan en dat met halve en hele leugens is verdedigd. U kent ons voldoende om te weten dat wij vinden dat de waarheid op tafel moet komen. Niet omdat wij denken dat alles wat nu gebeurd is nog ongedaan te maken is. Wij doen dit omdat wij leven in een redelijk vrij land en omdat de slacht offers van de gebeurtenissen van de laatste vijf jaar er recht op hebben dat de waarheid niet verborgen blijft. Zeer velen van u behoren tot de Zij zijn opgeofferd aan het buitenlands beleid van Kabinet en Tweede Kamer, gevolgd door vijfjaar wangedrag. Zij moeten vertrekken, niet omdat wij geen werk konden krijgen, maar omdat ons werk voor vier onderzeeboten is afgenomen. Zij moeten vertrekken, omdat ons vervolgens vijfjaar lang het aantrekken van ander werk onmogelijk is gemaakt. Zij moeten vertrekken, omdat de Tweede Kamer dit allemaal heeft gewild of toegestaan en aan het eind van de rit zelfs te beroerd is om aan te dringen op uitvoering van de met algemene stemmen aangenomen moties. Wij kunnen slachtoffers van dit alles slechts sterkte wensen. De Directie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 1