Douane-patrouille schepen WF-Nieuws Transport Sea Dragon pagina 2 WF-Nieuws Nieuwe samenstelling De recentelijk gehouden O.R.- verkiezingen hebben ook effect op de samenstelling van de redactie. Namens de O.R. nemen zitting in de redactie-commissie de heren: B. Baert, A. Hizli, J. Hoogvorst en bij prolongatie de heer G. Zeilstra. Hoofdredacteur/ Voorzitter Redactie Commissie W. G. E. Valk Redactieleden: B. Baert B. J. Haga A. Hizli J. Hoogvorst E. H.van Leeuwen G. Zeilstra G. van Zijl Medewerker: F. W. Dingjan afd. Bank werkers Rep. afd. P O afd. Lassers Rep. afd. Reparatie afd. Reparatie afd. Hout/Alu. afd. Nieuwbouw Fotografie Kopij volgend nummer: Vóór 1 mei 1988 9 oktober 1987 De eerste onderzeeboot Sea Dragon wordt overgedragen aan de vertegen woordigers van de Republic of China Navy. Om o.m. operationele redenen heeft de Chef Marinestaf in Taiwan besloten de boot over te laten varen naar Taiwan. De Rotterdamse rederij Doek Express heeft de Sea-Dragon op 22 november ingedokt in haar transportschip Express 20 in de slibput bij Dok 4 (zie foto). De diepte om het transport te kunnen dokken moest ca. 14 m zijn. De Sea Dragon is inmiddels veilig in Taiwan aangekomen. Haar zusterschip de Sea Tiger zal op afzienbare tijd aan de opdrachtgevers worden opgeleverd. Zoals bij een ieder binnen de Wilton- Fijenoord familie bekend, zijn wij in ons overdekte bouwdok al redelijk gevorderd met de bouw van de Douane patrouille schepen voor rekening van het Ministerie van Financiën van Taiwan. Hoewel het een civiel project betreft en wij daardoor de bij de nieuwbouwers bekende 'enclave' hebben kunnen opheffen, zullen een groot aantal Wiltonezen geen gelegenheid hebben gehad de schepen van nabij te aanschouwen. Vandaar dat wij als projectteam gaarne van de gelegenheid gebruik maken om u thans wat achtergrondinformatie te verstrekken. De schepen zijn ontworpen door de gezamenlijke tekenkamers van Nevesbu en Wilton-Fijenoord, in nauwe samen werking met Marin uit Wageningen. Doelstelling van schip en bemanning is het tegengaan van allerhande contra bande-activiteiten, door middel van patrouillegang. De accomodatie is uitgelegd voor een relatief grote bemanning van 54 man, onderverdeeld in: commandant 1 officieren 9 civiele dienst 14 manschappen 28 passagiers 2 Een groot deel van de bemanning verblijft langdurig aan boord, vandaar dat aan het comfort grote aandacht is besteed. Behalve de 19 bemanningshutten voor ziet het ontwerp ook in een: - messroom voor manschappen; - messroom voor officieren; - ziekenboeg met toilet en douche; - keuken; - koel- en vriescellen; - wasserij; - kantoor; - store ruimtes; - pantry voor officieren; - werkplaats, waarin opgenomen een uitgebreid machinepark. De keuken is uiteraard speciaal in gericht voor het specifieke Taiwanese behoefte-patroon. De voortstuwing van het schip wordt verzorgd door twee nieuwe-generatie dieselmotoren, geleverd door M.T.U., met een totaal vermogen van 11.840 kilo watt (circa 16.000 P.K.). Beide motoren drijven via een tandwiel kast met ingebouwde keerkoppeling een door Lips ontworpen en vervaardigde vaste schroef aan. De maximale ontwerpsnelheid bedraagt 28 knopen. De hoofdmotoren kunnen zowel synchroon als individueel bediend worden, hetgeen de manoeuvreerbaar heid ten goede komt. Het voortstuwingssysteem kan ge controleerd en bediend worden vanaf de brug en vanuit de machinery control room (M.C.R.). De machinekamer alarmeringssystemen zijn behalve vanuit de M.C.R. ook vanuit de hut van de hoofdmachinist en de messroom van de officieren waar te nemen. Het elektrisch vermogen wordt opgewekt door een tweetal generatoren van elk 250 kilowatt, geleverd door de firma Demp. Wanneer het schip in de haven ligt, kan gebruik worden gemaakt van de haven/ noodgenerator. Uiteraard zijn de respectievelijke bemanningsverblijven en werkruimtes aangesloten op een sophisticated air conditioning systeem dat, binnen de Taiwanese maximum- en minimum temperaturen van +35 °C en +10 °C, mede zorg zal dragen voor een comfortabel leefmilieu. Bovengenoemde installatie wordt geleverd door de bij ons welbekende firma Van Swaay. Het zou te ver voeren om de diverse hulpsystemen te beschrijven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 2