In dit nummer: WF-Nieuws pagina 3 Het behoeft echter geen nader betoog dat vanwege het hoge geïnstalleerde vermogen de machinekamer een grote geluidsproducent is. Om het eerdergenoemde comfort te kunnen garanderen, is zeer veel aandacht besteed aan de geluidsisolatie rondom de machinekamerschacht en aanleunende dekken. Een speciale trillingsdempende rubber compositie wordt aangebracht op de vloeren. Ook qua indeling is rekening gehouden met het geluidsniveau. De minder geluidsgevoelige ruimtes, zoals de werk plaats, gang, keukens, droge proviand ruimte, koel- en vriescellen en de M.C.R. zijn namelijk rondom de machinekamer schacht gegroepeerd. Verantwoordelijk voor de geluids- en brandisolatie is de firma Hertel. Behalve de gebruikelijke vloer bedekkingen in de accomodatie worden ook de buitendekken van een speciale bedekking voorzien. Zoals bij de fregatten van de Koninklijke Marine, worden ook de dekken van deze schepen van een lichtgewicht glass/ fibre mat, beschermd door een poly- urethaan verfsysteem, voorzien. Smits Neuchatel staat in deze borg voor een goede kwaliteit. Communicatie is uiteraard een zeer belangrijk element om het douane patrouille schip maximaal tot zijn recht te laten komen. Daartoe is gekozen voor een uiterst geavanceerd communicatie- en opsporingssysteem. De installatie hiervan wordt verzorgd door de firma Van Rietschoten en Houwens. Ter ondersteuning van de operationele activiteiten worden aan boord twee Rigid Kevlar Hull inflatable speedboten geplaatst. Deze kunnen per boot 15 personen vervoeren en door middel van een waterjet aandrijving een snelheid van circa 50 km per uur bereiken. De afdeling reparatie heeft met een pakket van 25.000 manuren, besteed aan onder andere de schroefasleiding, kotteren, stellingwerk, fitterij, sectiebouw en koperslagerswerk, een wezenlijk aandeel in de bouw. Het cosmetische aspect, ofwel de conservering, vormt vaak onterecht de bijwagen van een project; bij de bouw van deze schepen wordt echter veel aandacht aan de conservering geschonken. Eén van onze huisschilders, de firma Mühlhan staat garant voor deze aandacht. De bouw verloopt volgens plan, hetgeen inhoudt dat de tewaterlating is gepland op 13 februari, de proeftochten eind april en de oplevering begin juni. C. H. Stapel Naschrift Op zaterdag 13 februari zijn de beide Douane-patrouilleschepen gedoopt. De doop van de C.P.S Fuhsing en de Mouhsing ging gepaard met veel vuurwerk en werd gadegeslagen door ruim 200 belangstellende Wilton- Fijenoorders. De Redactie Douane-patrouille schepen pag. 2 Gezien op de Werf 4 Jubileumviering 6 Verkiezing Ondernemings raad WF 8 Schroefassen 10 Excursies WF-bazenvereniging 10 Pride of Kent/Pride of Canterbury 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 3