Beveiliging Wilton-Fijenoord Ni( pagina14 WF-Nieuws wegens ziekte. Tenslotte waren werk nemers die in onzekerheid verkeerden over de toekomst van hun baan, minder tevreden met hun werk dan zij die niet in onzekerheid verkeerden. Concluderend kunnen we dus zeggen, dat zich onzeker voelen over de arbeidsplaats, negatieve gevolgen heeft voor het welzijn van de betrokken werknemers. Gedragingen Het tweede type reacties betreft de vraag hoe de werknemers die onzeker waren over het behoud van hun arbeids plaats omgingen met hun arbeidsplaats onzekerheid. Tijdens beide ronden vertoonden de werknemers die niet onzeker waren over hun arbeidsplaats niet minder vermijdingsgedrag (het minder zin hebben in werken, zich uit het werk terugtrekken, minder hard werken) dan de werknemers die onzeker waren. Beide groepen deden dit namelijk in grote mate. Wel verschilden de werknemers die onzeker waren over het behoud van hun arbeidsplaats van de overigen wat betreft het zoeken naar informatie over ander werk of daad werkelijk solliciteren. Degenen die twijfels hadden over de toekomst van hun arbeidsplaats deden dat namelijk vaker. Onzekerheid over de arbeidsplaats leidde beide keren niet tot een grotere bereidheid lid te worden van een vakbond of daarin actief of actiever te worden. Wel namen vakbondsleden die onzeker waren, zich vaker voor dan de anderen het komende jaar actiever te worden in de vakbond. De bereidheid tot het voeren van zowel zachte als harde acties was in de periode tussen de twee interviews wat afgenomen. Werknemers die in onzekerheid verkeerden over hun arbeidsplaats verschilden in geen van beide interviews van de overigen in hun bereidheid tot De heer P. G. Klandermans. het voeren van zachte acties. Het enige verschil wat actiebereidheid betreft zit hem in de bereidheid tot het voeren van harde acties ten tijde van het tweede interview: werknemers die onzeker waren over het behoud van hun arbeids plaats waren hier vaker voor dan degenen die niet onzeker waren. Besluit Het bovenstaande overziend kunnen we stellen, dat de laatste veranderingen zeker gevolgen hebben gehad voor de houding, welzijn en gedragingen van de werknemers bij Wilton-Fijenoord te Schiedam. In 1986 ervoeren een groot deel van het personeel onzekerheid over hun arbeidsplaats. In 1987 was deze onzekerheid onder het personeel zelfs nog toegenomen. Dit is een belangrijk gegeven omdat werknemers die onzeker zijn over het behoud van hun arbeids plaats zich minder prettig voelen, minder tevreden zijn met hun werk en meer solliciteren naar ander werk dan werknemers die hier niet onzeker over zijn. Ondanks de verslechterde situatie in het bedrijf is het vertrouwen in de directie in de periode tussen de twee interviews gelijk gebleven. Hier zouden wij uit af kunnen lezen dat het personeel nog steeds achter hun directie staat. Hiermee is het onderzoek van de VU bij Wilton-Fijenoord ten einde. Wij willen graag van de gelegenheid gebruik maken om de deelnemers aan het onderzoek van harte te bedanken voor hun welwillende medewerking. C. V. van Vuuren J. H. M. van Gastel P. G. Klandermans De afdeling Beveiliging van Wilton- Fijenoord meldt dat in de loop van 1988 een aantal gevonden voorwerpen is gedeponeerd bij de administratie van de Beveiliging. Te weten: vier ringen, een armband met inscriptie, drie hangertjes, drie kettinkjes, zeven horloges. Indien u meent dat u aanspraak kunt maken op één van de hierboven genoemde voorwerpen, meldt u zich dan bij de administratie van de afdeling Beveiliging, het gebouw bij de Rubenspoort (ingang werf). Bijna ongemerkt, in een jaar waarin zoveel prestaties met goud werden beloond - het EK-voetbal en de Olympische Spelen mogen als voor beeld dienen - is het zeer de moeite waard om heel dicht bij huis ook te constateren dat er 'goud' aanwezig is. In januari 1938 verscheen het eerste nummer van een orgaan 'van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord'. Een eenvoudige rekensom leert dat we nu vijftig jaar verder zijn en nog steeds een nummer van het Wilton-Fijenoord Nieuws in de brievenbus krijgen. v ff» WILTON-FUENODitD NIEUWS 1 Orgaan van 01-1 voor personeel j Wilton-Fijenoord-Schiedam 1* rhmme, De afgelopen vijftig jaren, met de onvermijdelijke hoogte- en dieptepunten in deze maatschappelijke en industriële periode hebben uiteraard ook hun weerslag gevonden in vorm en inhoud van het Wilton-Fijenoord Nieuws. Of het nu een twee-wekelijkse, een maandelijkse-, of een drie maandelijkse uitgave was, is niet zo belangrijk, gelet op de perioden waarin de verschijning plaats vond. Belangrijker is dat het Wilton-Fijenoord Nieuws tot nu toe nog steeds voldaan heeft aan het uitgangs punt dat de toenmalige directie als voorwoord meegaf. 'Onze onderneming is van een zodanige omvang dat een niet te dikwijls verschijnend blaadje in een behoefte kan voorzien en een nuttig arbeidsveld kan vinden'. Wat in die vijftig jaren standgehouden heeft, is het enthousiasme dat een aantal

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 14