Gezien o Bedrijfsopleidingen Bedrijfsveiligheid In dit nummer: noMOHocoe Al pagina 2 WF-Nieuws Si'J ?V\fA Met ingang van het cursusjaar 1988/1989 zijn de lasopleidingen op bedrijfsscholen door het leerlingstelsel gereorganiseerd. Een van de redenen is de groeiende landelijke behoefte aan gekwalificeerde lassers die meerdere lastechnieken beheersen. In het afgelopen jaar is de opleidings capaciteit in de bedrijfsschool aan deze eisen aangepast, onder andere door de aanschaf van MIG/MAG- en TIG- apparatuur. Omdat ook binnen Wilton-Fijenoord duidelijk behoefte bestond naar meer vaardigheid en kennis in deze las technieken, is de bedrijfsschool in oktober gestart met avondcursussen MIG/MAG- en TIG, waaraan voornamelijk werknemers van Wilton-Fijenoord deelnemen. Beide eenjarige cursussen zijn volledig bezet en worden afgesloten met een eindexamen van het NIL. (Nederlands Instituut voor Lastechnieken). Tegelijkertijd is gestart met een avond opleiding 6G-lassen voor een aantal lassers uit produktie-afdelingen van Wilton-Fijenoord. Gedurende ongeveer acht maanden volgen zij twee avonden per week praktijk- en theorielessen. Deze opleiding wordt afgesloten met een 6G-proef onder toezicht van een classificatiebureau. Ook deze cursus is volledig bezet. In het kader van de Arbeids omstandighedenwet (ARBO-Wet) liggen met betrekking tot de wijze van uitvoering van werkzaamheden, zowel bij de werkgever als bij de werknemer verantwoordelijkheden. Voorlichting en onderricht is daarbij onontbeerlijk. In oktober is daarom gestart met het geven van voorlichting aan groepen werknemers van Wilton-Fijenoord over een aantal onderwerpen op het gebied van veiligheid, gezondheid en welzijn. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de Stichting Bedrijfsveiligheid Rijndelta. Enkele onderwerpen zijn specifiek bestemd voor werknemers van een bepaalde bedrijfsafdeling, andere zijn meer algemeen en bestemd voor alle werknemers van Wilton-Fijenoord. In de nu lopende serie bijeenkomsten wordt het onderwerp transport werkzaamheden, verantwoordelijkheden en aansprakelijkheden behandeld. pag. Van de Directie 1 Gezien op de werf 2 Verhuizing en Verbouwing 8/9 Jubileumviering 10/11 Onderzoek Vrije Universiteit 12/13 Wilton-Fijenoord Nieuws in het goud 14/15 Beveiliging 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 2