(0 Gogo Chemsun Bothnia Trader WF-Nieuws pagina 5 Begin november kwam het m.s. GOGO CHEMSUN aan de werf met onder andere Machinekamer survey- werk en diverse huidschades. Het belangrijkste werk was echter het inwendig repareren van de ladingtanks. In deze zes middentanks, die gedeel telijk van roestvaststaai en van zogenaamd clad-steel (gewoon staal, bekleed met roestvaststaai) zijn, was een ernstige vorm van put-corrosie opgetreden. Dit verschijnsel, ook wel 'pitting' genoemd, ontstaat, wanneer roestvaststaai in aanraking komt met een vreemd metaal (bijvoorbeeld kool- stofstaal), waardoor plaatselijk de beschermlaag verdwijnt en de agressieve lading het roestvaststaai kan aantasten. Deze pittings zijn zeer klein, maar kunnen zeer diep in het materiaal doordringen, zelfs zover dat de roest vaststaallaag los kan laten. De reparatie bestond uit het geheel wegslijpen van de pittings, daarna oplassen met een overgangselektrode en vervolgens glad- slijpen. Een lastig karwei, ook voor de lasser omdat de pittings, weliswaar aangetekend, moeilijk te zien waren. De tankbodems waren er het slechtst aan toe, deze werden als eerste gerepareerd. Om het roestvaststaai zoveel mogelijk te beschermen werd speciale schoen bedekking gedragen en werden de bodems volledig bedekt voordat er een stelling werd opgezet. Na enige aanloopmoeilijkheden - het repareren van putcorrosie is per slot niet ons dagelijks werk - begon het karwei te lopen en konden de tanks stuk voor stuk afgenomen worden. Na het verwijderen van het stellingmateriaal werden de tanks gespoeld en kon het schip na een reparatietijd van dertien dagen opgeleverd worden. Na een felle concurrentiestrijd met voor namelijk Duitse werven gelukte het ons de opdracht voor het herstellen van de aanvaringsschade van m.s. Bothnia Trader te verwerven. Naast de staalschade was er ook veel werk in de accommodatie hetgeen door de Fa. Nieuwburg op een voortreffelijke en vooral snelle wijze verricht is. Ook een niet onaanzienlijke hoeveelheid pijpwerk is binnen zeer korte tijd uitgevoerd. De klant, de Japanse rederij Kobe Shipping, was zeer tevreden, mede doordat het schip twee dagen eerder dan contractueel overeen gekomen, weer ter beschikking kwam.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 5