Vacuümcondensor turbogenerator m.v. Beryl 'Zeus' pagina 10 WF-Nieuws Aan boord van m.v. 'Beryl' bleek door nog onbekende oorzaak de vacuüm condensor van één der turbogene ratoren door een plotselinge druk- verhoging geheel vernield te zijn. Nadat de rederij WF van een complete set tekeningen had kunnen voorzien en door ons een prijsopgave was gedaan, kreeg WF opdracht een geheel nieuwe condensor te maken en te leveren. De gezamenlijke werkplaatsen van WF, te weten: Scheepsbouwloods, Fitterij en Machinefabriek, hebben kans gezien binnen drie maanden na ontvangst van de tekeningen een compleet nieuwe condensor te bouwen. Tijdens de dokperiode van m.v. 'Beryl' werden tevens de transportmogelijk heden opgenomen, waarbij werd geconstateerd, dat op een aantal punten van de oorspronkelijke tekening moest worden afgeweken teneinde de condensor als geheel in de machine kamer te kunnen invoeren. Inmiddels is de condensor verscheept naar de Golf van Mexico om ergens in het Caraïbisch gebied aan boord te worden geplaatst. C. van Leeuwen Een groot staalkarwei werd met vereende krachten op dit schip, welke de naam van een Griekse god draagt, uitgevoerd. Ongeveer 180 ton staal werd vervangen ter plaatse van een ballast- tank, tevens werd een aanzienlijke hoeveelheid staal in de voorpiek vernieuwd. Een aantal grote secties, waarvan de zwaarste meer dan 50 ton woog, werd in onze nieuwe Scheepsbouwloods vervaardigd. Het plaatsen van één der secties is door onze fotograaf in beeld gebracht. Belangrijk is het samenspel van de Staalgroep met de afdeling Buiten kranen. Zeker als er met twee kranen tegelijkertijd moet worden gewerkt. Welke rol onze stellingmakers spelen blijkt ook weer eens op bijgaande foto.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 10