m.t. 'Alexandros' 'Red Sea Egalite' WF-Nieuws WF-Nieuws pagina 11 In maart en april was nevengenoemd schip een vertrouwd beeld aan onze werf. Dit schip was op zee in grote moeilijkheden geraakt ten gevolge van schade aan de roerinstallatie. Op de foto is het positioneren van de nieuwe hak te zien. Aangezien aan de laswerkzaamheden hoge eisen gesteld werden, moest er ter plaatse van de hak een tent worden gebouwd om weersinvloeden te voorkomen. Nadere inspectie in ons dok leerde dat de hak omhoog gedrukt was en dat de stuurmachine volledig vernield was. Tevens bleek het voorschip een aanzienlijke bodemschade opgelopen te hebben. Eind april werd het schip na een succesvolle proefvaart weer aan de rederij opgeleverd. In Dok 7 kregen wij bezoek van boven genoemd schip dat uitgerust was met een zogenaamd 'vane wheel'. Dit 'vane wheel', meestal Grim wheel genoemd naar de uitvinder hiervan, is gemonteerd achter de werkschroef. Dit vrijdraaiende wiel met een grotere diameter en meer bladen dan de werk schroef heeft een verbetering van het schroefrendement en dus een verlaging van het brandstofverbruik ten gevolge. WF dé- en monteerde dit wiel in verband met een reparatie door Lips BV, welke firma tevens licentiehouder is voor de fabricage van deze schroeven. Hoofdredacteur/ Voorzitter Redactie Commissie W. G. E. Valk Redactieleden: B. Baert B. J. Haga A. Hizli J. Hoogvorst E. H. van Leeuwen G. van Zijl R. van Vlier Medewerker: F. W. Dingjan afd. Bank werkers Rep. afd. P O afd. Lassers Rep. afd. Reparatie afd. Reparatie afd. Afwikkeling Contracten afd. Kranen Fotografie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 11