Vincita m.v. Stolt Vincita en m.v. Contship Champion Examens 1989 pagina 12 WF-Nieuws Kort na elkaar voerden wij een tweetal vervangingen van stoomketels uit. Van m.v. Stolt Vincita vervingen wij één van de twee hulpketels en op de Contship Champion verwisselden wij de afvoergassenketel. Op bijgaande foto's is het transport te zien van de ketels, dat de nodige voor bereiding en zorgvuldigheid vereist. Dat andere afdelingen, waaronder natuurlijk ook ketelmakers en pijpfitters, ruim schoots aan hun trekken kwamen spreekt voor zichzelf. Ondanks een krap tijdschema werden genoemde karweien succesvol afgerond. Binnen het bedrijfsschoolgebeuren vormen jaarlijks de maanden april en mei het meest spannende gedeelte van het jaar. De eindexamens bepalen dan niet alleen de gang van zaken maar duidelijk ook de sfeer in de school en waarschijnlijk ook op het thuisfront. Tachtig leerlingen sloten dit jaar hun tweejarige bedrijfsschool-opleiding af. De uitslag van het op de bedrijfsschool afgelegde praktijkexamen werd begin juli bekendgemaakt. Vierenzeventig leerlingen slaagden. Een uitstekend resultaat. Voor de produktie-afdelingen van Wilton-Fijenoord werd een drietal las- opleidingen opgezet, waarvoor zich ook deelnemers van andere metaalbedrijven inschreven. Voor de, mede door het NIL, Nederlands Instituut voor Lastechniek, georganiseerde eindexamens slaagden alle cursisten; MIG/MAG elementair acht geslaagden, TIG elementair vier geslaagden en beklede elektrodelassen 6G tien geslaagden. De diploma-uitreiking aan de deel nemers van deze één jaar durende avondcursussen heeft inmiddels plaats gevonden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 12