Jubileum Maarten Bergwerff in Taiwan pagina 14 WF-Nieuws Voor het afhandelen van de garantie van de beide onderzeeboten de Sea Dragon en Sea Tiger, die WF gebouwd heeft voor Taiwan, verblijft een aantal medewerkers van WF en Muhlhan, in KaoHsiung. Tijdens deze periode vernamen wij dat de heer Maarten Bergwerff in aan merking was gekomen voor een Koninklijke Onderscheiding, die hem op Koninginnedag uitgereikt zou moeten worden. In overleg met de heer Van Zijl werd besloten om de draagmedaille van deze onderscheiding hier in Taiwan uit te reiken en dat de officiële gebeurtenis zou plaatsvinden als Maarten weer in Holland was. Nadat dit besloten was, kwam het er op aan om iets te organiseren waarvan Maarten totaal geen weet had dat dit juist hem betrof. Onder het mom van 'Koninginnedag in Holland' zouden wij, de Nederlandse/ Engelse groep, met enkele commanders van ROCN, een diner houden ter gelegenheid van deze Koninginnedag. Zo gezegd zo gedaan en een ieder werd verzocht om met stropdas aan tafel te verschijnen waar Maarten nu niet zo voor was, maar door zijn huisgenoot, de heer L. Kemperman, toe overgehaald werd. Het diner begon om 19.00 uur en als eerste werd een toast uitgebracht op de Koningin. Daarna vermeldde ik dat er een brief binnen gekomen was uit Holland en dat deze maar door de oudste van het gezelschap voorgelezen moest worden. 'Waarom ik', was de reactie van Maarten, 'dat kan je zelf toch ook wel', waarop iedereen reageerde 'natuurlijk niet Maarten, jij bent de oudste, dus vinden we dit jouw taak'. Dus Maarten opende de briefen begon met luide stem voor te lezen, waarna het volume als snel daalde tot een haast niet hoorbaar niveau Na de brief heb ik hem de draagmedaille opgespeld en was er voor iedereen gelegenheid hem te feliciteren. In zijn dankwoord memoreerde hij hier totaal door verrast te zijn en dat hij het zeer op prijs stelde dat WF hem op deze manier een voorproefje gaf van het officiële gebeuren, dat hem te wachten stond in Holland. Daarna werd van het Chinese diner in een goede en gezellige sfeer genoten en ging ieder zeer tevreden naar huis. A. J. Blommers, Taiwan Het is een traditie dat de augustus/ september jubileumviering een kleine reünie wordt van bedrijfsschool- leerlingen die 25 jaar geleden hun werf- carrière begonnen met de opening van het schooljaar. Zo ook dit jaar. Negen jubilarissen met hun echtgenotes en andere familieleden werden op woensdag 30 augustus, verwelkomd door de directeur, de heer Schuurman, die de jubilarissen hartelijk feliciteerde met hun 25-jarig dienstverband. Hij memoreerde de belangrijkheid van het hebben van een eigen Bedrijfs- school, omdat die de jonge leerlingen aflevert met een bewuste houding voor kwaliteit en aktiviteit. De bedrijfsleiders van de verschillende jubilarissen overhandigden na een korte beschrijving van de persoon en zijn aktiviteiten de enveloppe met inhoud. Directeur Schuurman speldde de jubilarissen de gouden WF-speld op. Het werd met de jubilarissen en hun familieleden een heel genoeglijke feest viering. De heer J. Morea Duran, terreinverzorger, 25 jaar WF, ontvangt het gouden WF-insigne van adjunct directeur Stapel. De heer A. Th. L. Vis, monteur-bankwerker, 25 jaar WF.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 14