Het jaar van het oor Excursies pagina 10 WF-Nieuws Gehoorbescherming In de loop van dit jaar zal op diverse wijzen uw extra aandacht worden gevestigd op het gebruik van gehoor beschermingsmiddelen. Het dragen van gehoorbescherming is voor bijna alle vakgroepen die aan boord van reparatieschepen werken, maar zeker ook bij diverse binnen-afdelingen, nood zakelijk. Geluidssituaties van meer dan 80 db(A) zijn bijna altijd aanwezig en dat betekent: Kans op gehoorschade. Helaas moeten wij vaststellen dat gehoorschade bij WF-medewerkers nogal eens voorkomt. In 1989 zijn 122 gevallen van lawaaislechthorendheid veroorzaakt door gehoorschade gemeld bij de Arbeidsinspectie. Hieruit blijkt wel dat het terecht is dat naast de aandacht voor oogbeschermingsmiddelen ook aandacht wordt besteed aan het gebruik van gehoorbeschermingsmiddelen. De Medische Dienst gaat de komende maanden dan ook verder met audio- metreren (gehooronderzoek) en ook bij het inventariserend werkplekonderzoek, dat uitgevoerd wordt door de Regionale Dienst voor Bedrijfsgezondheidszorg, Medische Dienst WF afdeling Veiligheid Milieu WF en de Stichting Bedrijfs veiligheid zal de nodige aandacht worden besteed aan geluidsbelasting. Naast de al jaren verkrijgbare gehoor beschermingsmiddelen, zoals oordopjes, oorkappen, cabo-flex, etc., krijgen medewerkers van diverse aan te wijzen vakgroepen binnenkort de mogelijkheid om in het bezit te komen van zogenaamde 'otoplastieken'. Dit zijn kunststof 'oorproppen', die exact op maat van de gehoorgang worden afgepast. Deze zijn dus persoons gebonden. Het zijn zeer dure oorbeschermers (ca. f 170,- per set) maar de goede werking en het draag- comfort rechtvaardigen deze prijs beslist. Natuurlijk blijft het uw eigen beslissing of u van deze otoplastieken gebruik wilt maken, maar - net als bij de ogen - gebruik gehoorbescherming waar nodig, welk type dan ook. Gehoorschade ontstaat namelijk zeer geleidelijk en als u het merkt dan is het beslist al te laat: het is niet meer te genezen! Het is uw gehoor, wees er zuinig op! In september a.s. starten wij weer gezamenlijk met de afdeling bedrijfs veiligheid van het GAK een actie waarin door middel van posters en ander materiaal, speciaal aandacht zal worden besteed aan gehoorbescherming. De actie zal weer worden afgesloten met een landelijke prijsvraag, maar deze keer verwachten wij wel meer deel nemers aan de prijsvraag dan bij de 'oogactie' en uiteraard worden dan dit keer zowel de hoofdprijs als de overige prijzen, gewonnen door WF- medewerkers. Afd. Veiligheid en Milieu G. J. D. v. d. Pluym De examenklas Mechanische Techniek met begeleidende leraren van de LTS uit Vlaardingen, wordt tijdens een excursie uitvoerig geïnformeerd over de activiteiten op een scheepswerf. Vanaf januari is de Bedrijfsschool druk bezig met het werven van nieuwe leer lingen die in september 1990 hun twee jarige opleiding op die school zullen starten. Het is de bedoeling ruim honderd nieuwe leerlingen in te schrijven, voor het merendeel schoolverlaters van LTS'en en MAVO'S. In het kader van deze recrutering, worden de examenkandidaten van de LTS'en en MAVO's uit de regio uit genodigd, klassikaal een excursie te houden naar de Bedrijfsschool, waar zij eventueel leerling zouden kunnen en willen worden en tegelijkertijd een bezoek te brengen aan de werf, waar het beroep waarvoor zij kiezen wordt uitgeoefend. Van begin januari tot eind maart bezochten op deze manier zestien groepen scholieren Wilton-Fijenoord. Uit deze groepen heeft een groot aantal leerlingen gesolliciteerd naar een plaats op de Bedrijfsschool, mede waardoor het aantal nieuw ingeschreven leer lingen voor het komend cursusjaar op dit moment ruim negentig bedraagt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 10