Afscheid oud-werknemers Vernieuwing in het Redactie-team pagina 2 WF-Nieuws Het was prachtig weer op woensdag 28 maart toen ca. 60 oud-werknemers met hun echtgenoten/partners in de feestelijke kantine Kop Haven voor de laatste keer aanwezig waren op de werf. Het blijft natuurlijk altijd de 'laatste' bijeenkomst en dat stemt een tikkeltje weemoedig. 'Zul je er nog eens terug komen' en wat eigenlijk nog sterker leeft, 'zul je je maats nog weer eens zien, waar je een generatie of nog langer mee hebt samengewerkt'. Maar naast het weer had de organisatie er alles aan gedaan om dit afscheid zo plezierig mogelijk te laten verlopen. Ook directeur T. T. Jonker, die de SUM-ers en aanhang, waaronder zijn oud-collega, de heer Sluis, toesprak, had een zonnige speech. Hij sprak op dat tijdstip, 15.30 uur, al van een betere opkomst dan bij de gemeenteraadsverkiezingen, die diezelfde dag werden gehouden. Hij verhaalde over de moeilijke jaren, die deze groep zo aan den lijve had mee gemaakt. De heer Jonker bedankte de oud-werknemers voor hun inzet en toewijding gedurende hun werkzame periode. En mede door die inzet van allen kon een gelukkige directeur voor zichtig bekendmaken, de aandeel houdersvergadering is pas medio mei, dat de bedrijfsresultaten erg goed zijn. In feite is het het beste resultaat sinds 19641! Bovendien is het bedrijf nu kern gezond en met de financiële injecties van dit jaar kan de werf zich inter nationaal nog beter meten met de beste werven van Europa. Bovendien zal er weer personeel aangenomen worden. Er zijn inmiddels ruim 80 oud werknemers na de herstructurering terug in dienst gekomen. En binnenkort gaan 35 afgestudeerde leerlingen van de Bedrijfsschool naar de produktie- afdelingen. Kortom, na deze boeiende toespraak volgde het gebruikelijke drankje met wat lekkere hapjes en veel gepraat met de oude bekenden. Bij het verlaten van de kantine Kop Haven en uiteindelijk van de werf heeft een ieder mogen constateren, een bijzondere middag te hebben meegemaakt. J. H. van Leuven, die werkzaam is in de afdeling Marketing als area-manager. A. M. Vleugel, die al jaren werkzaam is in de afdeling Financiën en Economische Zaken en namens de OR in de Redactie commissie zit. Nadat de redactie aan het einde van 1989 al afscheid genomen had van de redactieleden B. Haga en G. van Zijl is ook de heer J. Hoogvorst met SUM gegaan. Van harte dank voor alle inspiratie en werk! De opengevallen plaatsen konden gelukkig opgevuld worden met enthousiaste 'new-comers' die hun weetje zeker wel weten. Het zijn de volgende heren: H. L. Maathuis, die per 1 februari hoofd van de afd. Personeel Organisatie is geworden. A. J. Blommers, die in de loop van dit jaar chef van de Werkplaatsen zal worden en die beschikt over een zeer ruime WF-kennis.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 2