Ook WF-avondploeg in de ban van WK 1990 Voetbaltoernooi Nieuwburggroep Lasexamens NIL WF-Nieuws pagina 11 Als wij de Nederlandse pers van de laatste dagen mogen geloven, keken alleen onsportievelingen niet naar de wedstrijden die het Nederlandse elftal moest spelen in het kader van de Wereldkampioenschappen Voetbal 1990. Er was dus niemand, die niet durfde te kijken naar de dure jongens die al met veel tamtam van hun aanwezigheid hadden laten blijken voordat de wedstrijden begonnen. Van de drie wedstrijden, die gespeeld moesten worden door Nederland in de eerste ronde, waren er twee die op een doordeweekse avond gespeeld moesten worden. Hoe moest dat nu als je die avond moest werken in de avondploeg van WF? Ongeveer 150 collega's kampten met dit probleem. Werken kon eigenlijk niet omdat je dan dus voor onsportieveling werd versleten. De oplossing werd gevonden. De etens- pauze werd iets verschoven en er werd een groot videoscherm van drie bij twee meter geplaatst in de kantine waar de wedstrijd levensecht op ware grootte kon worden gevolgd. De eerste helft viel nu precies in de etenspauze en de tweede helft kon ook worden bekeken door degenen, die bereid waren een half uur langer door te werken. Praktisch iedereen maakte gebruik van deze regeling. De kwaliteit van het beeld was bijzonder goed. Zelfs zo goed, dat er verzoeken binnenkwamen om ook andere programma's te laten zien op dit grote doek, bijvoorbeeld de 'pin-up club' of 'ontdek je plekje'. Over de kwaliteit van de wedstrijden laat de redactie van het WF-Nieuws zich uiteraard niet uit, maar het management- voetbalteam van WF heeft er misschien nog iets van opgestoken. Op woensdag 20 juni vond in de bedrijfsschool in aanwezigheid van de bedrijfsleiding een diploma-uitreiking plaats aan een aantal Wilton-Fijenoord- medewerkers. Vijftien cursisten uit de afdelingen fitterij, bedrijfsschool, machinefabriek, scheepsbouwloods en staalgroep buiten volgden een jaar lang gedurende één avond per week een cursus MIG/MAG- lassen. Het eindexamen werd georganiseerd door het NIL (Nederlands Instituut voor Lastechniek). Alle kandidaten slaagden. Acht cursisten behaalden het diploma MIG/MAG-lassen niveau 1, zeven cursisten, die dit reeds eerder behaalden, slaagden nu voor het examen niveau 2. In een toespraak van de gedelegeerde van het NIL, werd benadrukt dat de behaalde cijfers boven het landelijk gemiddelde lagen, een compliment voor zowel de docent, de heer Larijn, als voor de cursisten. Op korte termijn zal ook de avondcursus 6G-lassen worden afgerond. Het is de bedoeling dat medio september een aantal nieuwe- en vervolgcursussen zullen starten. P. G. v. d. Geer Op 19 mei jl. was het zover. Op die datum was WF uitgenodigd voor deel name aan een voetbaltoernooi voor bedrijfsteams, georganiseerd door de Nieuwburggroep. Het toernooi werd gehouden op het terrein van de voetbalvereniging Oud-Beijerland en deelnemende teams waren onder andere GEB, Van Lent, Nieuwburg. Dit jaar was het de zevende maal dat een vertegenwoordigend elftal van WF aan dit jaarlijkse evenement deelnam en na in voorgaande jaren telkens genoegen te hebben genomen met een troostprijs, tweede tot vijfde plaats, wilden de spelers nu wel eens de hoofdprijs winnen, vooral omdat ze dit jaar in een nieuw tenue waren gestoken. Na een zeer geslaagde dag, waarin onze voorhoede in totaal negen maal tot scoren kwam en onze keeper niet wilde zwichten, bleek dat het doel was bereikt en dat de aanvoerder, Hennie de Gids, de grootste beker in ontvangst kon nemen met daarbij de uitnodiging, om deze beker in 1991 te komen verdedigen. Tenslotte alle spelers, grensrechter J. Hoogeveen, leider W. Noordzij en alle supporters (twee man) bedankt voor de medewerking en sportief gedrag. H. Koning

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 13