>/ng machinefabriek Uqba Ibn Nafi WF-Nieuws pagina 3 bereikbaar blijven. De indeling zal in grote lijnen als volgt worden: - de H-hal zal geheel als bankwerkerij worden ingericht - de K-hal blijft Groot Machinaal en zal worden heringedeeld, terwijl de grote machines, die er thans reeds staan niet zullen worden verplaatst. De ter beschikking staande vrije ruimte zal zoveel mogelijk worden benut om gelijksoortige machines te groeperen. De nieuwe L-hal zal deels worden ingericht als Klein Machinale afdeling en deels als gereedschapsmagazijn met slijperij en een kleine werkplaats ten behoeve van onderhoud machines. Ook zal in de L-hal een nieuwe ketel- en traforuimte worden geïntegreerd. Het beschikbare budget laat toe, dat een aantal machines vervangen gaat worden door nieuwe moderne machines. Terwijl tevens de noodzakelijke revisies aan de over te plaatsen machines zullen worden uitgevoerd. Op dit moment zijn we in het stadium aangeland, dat in nauwe samenwerking met de afdeling Inkoop, een selectie wordt gemaakt uit het aanbod aan machines. Door de afdelingsbazen en een aantal commissieleden is de vakbeurs in Utrecht bezocht en tevens worden een aantal bedrijven bezocht waar de te selecteren machines in bedrijf zijn en waar met de mensen, die met die machines werken en hun bazen van gedachten kan worden gewisseld, opdat een juiste keuze bepaald kan worden. Als alles volgens plan verloopt zal nog dit najaar worden begonnen met de bouw van de 'L'-hal en zullen de bestellingen voor de nieuwe machines worden geplaatst, daar er in een aantal gevallen sprake is van levertijden van een half tot driekwart jaar. De gehele operatie zal naar verwachting eind 1991 voltooid zijn, waarbij veel werk door het bouwbedrijf verricht zal worden. Het uiteindelijke doel van de gehele operatie, een kostenbesparing en een verbetering van het bedrijfsresultaat van de werkplaatsen, zal zeker bewaarheid worden. C. van Leeuwen Dit schip heeft in de maand mei WF bezocht om, na een jarenlang bestaand probleem met vibraties, een ingrijpende modificatie te ondergaan. Door Lloyd's Register te Londen zijn met speciale computerberekeningen een aantal oplossingen voor dit probleem bedacht. De schroefas bleek veel te stijf te zijn; door deze as werden de trillingen aan de motor doorgegeven. Bij een Duitse werf werd hiervoor van zeer hoogwaardig staal een nieuwe tussenas gefabriceerd. Tezamen met een speciaal ontworpen vibratiedemper door de firma Geislinger uit Oostenrijk moesten volgens de berekeningen de vibraties binnen de gestelde limieten gebracht kunnen worden. Om deze demper van 16.000 kg - de grootste demper ooit gemaakt en gemonteerd - in de machinekamer te plaatsen werd een groot gat in de romp gebrand. Omdat dit project vrij uniek was en er zeer veel ogen van diverse bedrijven op gericht waren, zijn er diverse vertegen woordigers met de 'Uqba Ibn Nafi' meegevaren op proeftocht. Bij deze proefvaart werden door zowel fa. Geislinger als Lloyds Register of Shipping diverse metingen verricht. Al vlug bleek dat alle vibratieproblemen zo goed als verdwenen waren. De metingen gaven dit ook aan evenals de bevindingen van de diverse bemanningsleden. Het was voorheen niet mogelijk een boek te lezen in de accommodatie, nu was zelfs een brief schrijven mogelijk. De meest treffende uitspraak gehoord tijdens de proefvaart was: 'Het is nu weer een normaal schip'. M. van Rijn/A. Zijderveld

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 3