Iron Master Herindelmg/verplai pagina 2 WF-Nieuws Op woensdag 18 april jl. arriveerde het m.s. Iron Master, een bulkcarrier van 127.774 dwt bij Wilton-Fijenoord in dok no. 8 voor het repareren van ijsschade aan steven en roer. Na een uitvoerige inspectie aan de boeg bleek, dat er ongeveer 75 ton staal vernieuwd moest worden en dat de roer koning 9 graden getordeerd was. Het gevolg was, dat het complete roer met koning in de werkplaats gerepareerd moest worden en hiervoor de roerkoning volgens een speciale lasprocedure opgelast werd. Eind mei kon het schip met een vernieuwde neus en gerepareerd roer tot volle tevredenheid van de eigenaar en het Japanse classificatiebureau weer zee kiezen. J. Rongen Na de overplaatsing van de fitterij in 1986 naar de E-hal in de voormalige MF II werd in 1989 na de sluiting van de Nieuwbouw afdeling de voor de Reparatie-afdeling noodzakelijke outillage van de Scheepsbouwloods West overgeplaatst naar de hallen F+G van de MF II. Beide ingrepen blijken een succes te zijn, ondanks de beperkingen, die ruimtegebrek in de nieuwe Scheeps- bouwafdeling met zich meebrengt. Dit ruimtegebrek manifesteert zich voor namelijk bij reparaties aan omvangrijke onderdelen als luiken en secties. Wellicht kan er in de toekomst nog eens geïnvesteerd worden in een aparte las- en constructie-afdeling. Thans wordt er hard gewerkt aan de uitwerking van de details om de sterk verouderde machinefabriek in een nieuw jasje te steken. De bedoeling is om de oude machinefabriek te verlaten en over te brengen naar de MF II. Hiertoe is het noodzakelijk naast de reeds bestaande H- en K-hal nog een extra hal, de 'L'-hal te bouwen. Een reeds lang gekoesterde wens om alle werkplaatsen onder één dak te brengen gaat daarmee in vervulling. Nadat een eerste opzet, waarbij ook onze Technische Dienst veel werk heeft verricht, ter beoordeling aan de Directie was voorgelegd werden er, na een aantal vergaderingen, enige wijzigingen aangebracht. Na het bekend worden van een raam- budget werd een commissie ingesteld, bestaande uit mensen uit de afdelingen machinale bewerkingen, bankwerkerij en onderhoud, outillage en gereedschapsmagazijnen die, aan de hand van de voorlopige plannen, niet alleen om advies werd gevraagd maar de best denkbare indeling van de nieuwe machinefabriek op papier zette. Het laat zich indenken, dat dit in een aantal hoorzittingen tot pittige discussies heeft geleid. ledereen heeft getoond zich zéér betrokken te voelen bij het zo goed mogelijk inrichten van de hallen H, K en L, teneinde zo efficiënt mogelijk te kunnen werken, waarbij onnodig geloop zoveel mogelijk beperkt blijft. Zéér veel aandacht is besteed aan milieu- en veiligheidsaspecten, met name daar, waar brandbare stoffen aanwezig zijn. Ook de positionering van werkbanken en machines zo te realiseren, dat deze buiten de normale kranenloop gerangschikt zijn en toch

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 4