Gezien c Capri Alva Otoplastieken, dt pagina 4 WF-Nieuws Sedert enige jaren worden er op de Medische Dienst van WF gehoortesten afgenomen. Iedere productie medewerker komt ongeveer één maal per vier jaar aan de beurt en wordt op die manier geconfronteerd met de huidige stand van zaken betreffende het eigen gehoor. Er volgt vaak een schrik reactie, want 60 tot 70% van de WF productie-medewerkers heeft een lichte tot ernstige graad van lawaaidoofheid ook wel fabrieksdoofheid genoemd. We kunnen lawaaidoofheid voorkomen door gehoorbescherming te dragen. Gehoorbeschermingsmiddelen zijn binnen WF in ruime mate voorhanden. Deze blijven echter vaak ongebruikt. Bij navraag blijken de volgende argumenten gebruikt te worden: - 'ik ben aan lawaai gewend' - 'het is me veel te lastig' - 'ik kan dan niet horen of er iets mis gaat' - 'het zit niet lekker' - 'ik ben toch al doof' Blijkbaar wegen bovengenoemde argumenten zwaarder dan geleidelijk aan lawaaidoof te worden, ondanks: - dat je aan lawaai nooit gewend raakt, het gehoor gaat altijd achteruit, - dat het heel lastig wordt een normaal gesprek goed te kunnen volgen, - dat aan lawaai van sommige machines veel gedaan kan worden, - dat er een ruime keus is in gehoor beschermingsmiddelen, - dat door het dragen van gehoor beschermingsmiddelen het proces wordt gestopt of tenminste vertraagd. Hierin is een probleem kenbaar; wij moeten iets doen om de WF-werknemers te motiveren gehoor bescherming te dragen. De OTOPLASTIEK ofwel gehoor- In het weekend van 7 april kreeg WF opdracht voor het maken van een bulb- steven van circa 25 ton. De tekenkamer is zondag 8 april gelijk begonnen met het uitzetten en het maken van de 1:10 schetsen. De volgende dag konden de branders op de numorex machine en de persers met de 500 tons pers direkt aan de slag. Onderwijl startten de ijzer werkers met het vervaardigen van een kuipmal en drukmallen. Het was voor het binnenpersoneel alle hens aan dek! Na een dag of wat, kon je al de eerste resultaten zien. De tijd voor het maken was zeer kort, dus ontkwamen we er niet aan, om ook het hele paasweekend te werken. Maar met vereende krachten zijn we er in geslaagd, om dit moeilijke stukje werk op tijd klaar te krijgen. In dok 5 werd de nieuwe bulbsteven bijgezet. Ondanks de betrekkelijk jonge leeftijd van de werknemers, heeft iedereen kunnen zien, dat er weer een stuk vakmanschap is getoond.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 6