i de Werf oplossing Kontula SUM O WF-Nieuws pagina 5 "ifiai HDoiui MARATHA MISSION an; BOM BA" beschermer op maat is een oplossing. Een voor ieder op maat gemaakt kunststof afgietsel van het oor. Het wordt voorzien van een filter dat het schadelijk geluid - boven de 80 db (a) - terug brengt tot de veilige grens van 80 db (a) of lager. De bijzondere voordelen van deze otoplastieken liggen voornamelijk in het draagcomfort en de redelijke spraakverstaanbaarheid door het speciale filter. De Directie gaf de Medische Dienst opdracht de 'wereld van de oto plastieken' te verkennen. Dit resulteerde in een proef met twee verschillende merken otoplastieken. De 'VARIFOON' kwam als winnaar naar voren. Naar aanleiding van de zeer positieve resultaten is besloten deze vorm van gehoorbescherming uitte reiken aan de hiervoor in aanmerking komende beroepsgroepen. Momenteel is bij ongeveer 225 WF- medewerkers deze vorm van gehoor bescherming aangemeten. De uitreiking van deze ototplastieken gaat gepaard met voorlichting over lawaaidoofheid en hoe de otoplastieken te gebruiken. Indien u vragen hebt over schadelijk geluid en de gevolgen daarvan of over de otoplastieken zijn wij gaarne bereid u nader te informeren. Tot slot wil ik u er op wijzen dat het dragen van gehoor bescherming uw eigen verantwoordelijk heid is en blijft. Medische Dienst H. J. Meijer Begin april kwam het schip 'Kontula' aan de werf voor dokken en schroefas survey. Het belangrijkste werk echter was het verwisselen van de draaikrans- lagers van de dekkranen no. 1 en 4. Hiertoe diende eerst de vlucht van de kraanhuizen gedemonteerd te worden. Op bijgaande foto ziet u een kraanhuis - gewicht circa 48 ton - met het nieuwe lager er reeds onder gebouwd, vlak voordat het op de kraanstoel terug geplaatst wordt. Na uitdokken en een geslaagde test werd het schip half april weer opgeleverd. M. van Rijn Onderstaande medewerkers hebben het dienstverband beëindigd. H. Arabaci stellingmaker per 31-05-1990 S. van den Berg technisch inkoper per 31-05-1990 G. J. W. Verschoor BS leraar per 31-05-1990 M. C. Bergman projectbaas per 30-06-1990 Mevr. J. den Braven expediteur/declarant per 30-06-1990 J. den Breems technisch administratief medewerker per 30-06-1990 D. Hamming rekeningmaker per 30-06-1990 J. Kemink begroter per 30-06-1990

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 7