Voor u gelezen Voeten vegen Deze gebeurtenis heeft betrekking op een notoire weigeraar om zijn voeten te vegen. Op een dag wordt de chef van de huishoudelijke dienst ontboden op de tweede etage van het kantoor Kop Haven. U raadt het al, hij moest zich melden bij de Raad van Bestuur van de WF-Holding. Daar aan gekomen trof hij een lid van die Raad aan die tezamen met één van zijn adviseurs somber stond te kijken naar zijn tapijt. Hierop stonden een paar olie voetstappen die van de ver schrikkelijke sneeuwman afkomstig konden zijn. Dit was echter niet het geval volgens de chef huis houdelijke dienst. Deze wierp een vakkundige blik op het tapijt en verklaarde dat hij onmiddellijk zag dat dit de voetstappen waren van een bedrijfsleider, werkzaam in de Machinefabriek, ene B. Nu was het bij het lid van de Raad van Bestuur bekend, dat de chef huishoudelijke dienst in het verleden bepaalde banden had met de afdeling Beveiliging, maar deze Sherlock Holmes-neigingen gingen hem toch te ver en in luide rondborstige bewoordingen vroeg hij de chef huishoudelijke dienst, ene V., hoe hij dit dan kon vaststellen. V. snapte dat hij zich niet kon beroepen op zijn beroepsgeheim en vertelde dat hij de dag daarvoor ook al in een ander kantoor was geconfronteerd met een geheel verziekt tapijt en de dader was de heer B. V. vond dat B. er maar aan moest geloven en besloot hem een lesje te leren door het één en ander op schrift te stellen zodat bij herhaling disciplinaire maatregelen kunnen worden getroffen en bijvoorbeeld de schade verhaald kan worden op het salaris van bedrijfsleider B. De navolgende brief, die aan duidelijkheid niets te wensen over liet, ontving de heer B.: 'Geachte heerB., Misschien door het langdurige verblijf in Taiwan, bent u ver moedelijk verleerd bij het betreden van een woning en/of kantoor uw voeten te vegen. Vandaar dat ik bij dit schrijven een vloermat heb bijgesloten, om u enigszins vertrouwd te maken met onze Hollandse gewoonten. Tevens wil ik u aanraden bij het bezoeken van het kantoor 'Kop Haven' naar de vloer te kijken. Op diverse plaatsen is in de vloer bedekking een tapijttegel ingelegd, waarin met rode letters staat: WF, hetgeen betekent 'Wilton-Fijenoord'. Ik wil u aanraden deze letters te vertalen in een Chinese klank, namelijk WF hetgeen in zuiver Chinees betekent woeten fegen. Steeds als u genoemd monogram tegenkomt, zal u hieraan herinnerd worden. Met vriendelijke groeten, J. R V., huishoudelijke dienst' B. had het één en ander goed begrepen, temeer daar het lid van de Raad van Bestuur hem ook nog eens vaderlijk had toegesproken en besloot voortaan zijn schoenen uit te trekken als hij op kantoor Kop Haven moest zijn. Hierdoor is echter een nieuw probleem ontstaan. De medewerkers, werkzaam in dit kantoor beginnen hun ongenoegen hierover te uiten temeer daar er in dit kantoor geen raam open kan. Het zal je maar gebeuren Het onderstaande rapport van de afdeling Beveiliging is erg duidelijk denken wij. 'Vanuit de verbandkamer wordt gemeld dat zich daar een man bevindt die een ongeval is over komen. De wachtcommandant begeeft zich erheen om een onder zoek in te stellen en rapporteert: Ter plaatse hoorde ik het slachtoffer dat opgaf te zijn: De B. die verklaarde: 'Tijdens het verstellen van de stelklauwen van mijn draai bank was mij een collega behulp zaam die met een hamer de klauwen los zou slaan zodat ik ze kon verzetten. Hij sloeg echter niet op de stelklauw maar op mijn rechterwijsvinger. Hierdoor is een scheurwond in die vinger ontstaan'. Na behandeling heeft De B. zijn werk gestaakt! Toch een keurige man die wacht commandant, zoals hij het één en ander opschrijft. Het is niet bekend of de heer De B. op dezelfde keurige manier aan zijn collega heeft verteld hoe hij over hem dacht. pagina 12 WF-Nieuws De redactieleden van het WF-Nieuws horen en lezen nogal eens het een en ander. Een tweetal gebeurtenissen willen wij onze lezers niet onthouden. Echter in het kader van de bescherming van de privacy zullen wij geen namen noemen maar betrokken personen hooguit aanduiden met hun initialen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 12