Afscheid heer Y. Kishi Anastasis Dankbetuigingen In dit nummer pagina 2 WF-Nieuws pag- Ondernemingsraadverkiezingen 1 Gezien op de werf 4/5 Jubileumviering 6/7 Oud-gedienden op receptie 8 Nieuwe machines voor de nieuwe fabriek 9 Nostalgie 10 Prijsvraag GAK-aktie OOR 11 Voor u gelezen 12 Softbalteam WF/Schiedam 13 Mayday Mayday 14 Bedrijfsschool Nieuws 15 De afgelopen anderhalf jaar vertoefde de heer Y. Kishi, een stagiaire van een Japanse rederij in ons midden. De heer Kishi, medewerker van het technisch management van de rederij, was naar onze werf uitgezonden om ervaring op te doen in het repareren van schepen op Europese werven. Voor de werf was dit een goede gelegenheid om te vernemen hoe Japanse reders over onze aanpak denken, en hoe die aan te passen binnen de mogelijkheden van de werf. Op 4 juli nam het management afscheid van de heer Kishi en als bewijs van zijn activiteiten bij WF werd door de heer C. H. Stapel een certificaat overhandigd en werd hem veel succes gewenst in zijn verdere carrière. Inmiddels is zijn collega, de heer K. Sanada, afkomstig van dezelfde rederij, ook aan een stageperiode van anderhalfjaar begonnen. Op donderdag 30 augustus verscheen er een bijzonder schip aan de werf, namelijk het m.s. 'Anastasis'. Reeds in maart 1989 bereikte ons de vraag of wij een dok beschikbaar hadden voor augustus 1990. De 'Anastasis' is eigendom van Mercy Ships, een inter nationale Christelijke organisatie, die zich bezighoudt met zowel medische als materiële hulpverlening in voornamelijk ontwikkelingslanden. Aan boord bevindt zich een ongeveer 350-koppige bemanning. Het schip is uitgerust met een operatieruimte, tandartspraktijken, een röntgenafdeling enzovoort. Verder een school voor kinderen, een schoonheidssalon, een postkantoor, een winkel enzovoort, enzovoort. Om de behoefte aan vrijwilligers, medicamenten, operatiebenodigdheden, voedsel, kleding en allerlei andere soorten goederen voor hulpverlening bekend te maken, doet het schip regel matig havens aan in de westerse wereld. Het schip gaat na reparatie bij WF naar de Rijnkade in Rotterdam om vervolgens via Zuideuropese steden af te zakken naar de Afrikaanse landen. Van de volgende jubilarissen en hun familie werden dankbetuigingen ontvangen. 25 jaar G. H. Jansen A. van der Spek F. J. J. van der Wolf Afscheid J. van der Bend C. van Leeuwen A. H. van de Wijgaart

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 2