Hilda Knutsen WF-Nieuws pagina 3 Vrijdag 3 augustus kreeg Wilton- Fijenoord het verzoek het schip Hilda Knutsen, een tanker van 14.400 dwt van de gelijknamige rederij Knutsen, met een sleepboot onderweg naar Rotterdam, ligplaats te geven en tegelijkertijd assistentie te verlenen aan de aan boord zijnde servicemonteurs. Zaterdag 4 augustus meerde het schip af bij Wilton-Fijenoord op plaats 14 en gedurende het weekend verleende WF assistentie ten behoeve van werkzaam heden aan de asleiding. Door torsietrillingen was de as op de plaats van het omkeermechanisme van de verstelbare schroef gescheurd. Al spoedig bleek, dat de werkzaam heden een dermate grote omvang zouden gaan aannemen, dat dit niet meer door de aan boord aanwezige servicemonteurs kon worden volbracht. WF werd dan ook verzocht, het gehele karwei op zich te nemen. Besloten werd, om het schip zo snel mogelijk te dokken en de gehele asleiding met de verstel bare schroef uit te bouwen en in de MF geheel te overhalen. Alvorens de as getrokken kon worden, moest eerst nog even het roer, een zogenaamd type Becker roer, los genomen worden. Nadat de assen verwijderd waren, werd door middel van autoreflex-meting de asligging gecontroleerd. Dat werd zowel in dok als in drijvende toestand gedaan. De verkregen gegevens werden door de rederij naar het classificatiebureau 'Norske Veritas' in Noorwegen gestuurd om te worden doorgerekend. Naar de gegevens van Norske Veritas werd daarna de asleiding weer uitgelijnd en de schroefaskoker volgens deze lijn uitgekotterd. Doordat de oude lagerbussen door het wijzigen van de asligging onbruikbaar geworden waren, maakte de machine fabriek in snel tempo twee lagerbussen. Verder werden in de MF het omkeer mechanisme en de schroefas met de verstelbare schoef geheel gereviseerd met onderdelen die door de fabrikant Ulstein-Norwegen werden toegeleverd. Nadat alle onderdelen weer gemonteerd waren, werd het 'tussen' lager op de juiste belasting afgesteld, wederom met de door Norske Veritas verstrekte waarden. Vervolgens werd eerst proef gedraaid langs de kant op plaats 29, waarna op zee verdere beproevingen werden gedaan. Als bijzonderheid kan nog worden opgemerkt dat door het vol bezette dokprogramma het schip drie maal moest worden gedokt. Verder kreeg WF nog opdracht om diverse garantiewerkzaamheden te verrichten. Op bijgaande foto is het achterschip te zien en tevens is ons een blik gegund op een deel van de mobiele kotterapparatuur die onder de bezielende leiding van de heer J. Nederlof wereldwijd wordt ingezet. J. Rongen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 3