Diploma-uitreiking Bedrijfsschool WF-Nieuws pagina 16 WF-Nieuws werkt aan de Franse, Engelse en Zweedse televisie-opnamen van dit spelprogramma, had een vrije dag gekregen. Dat hield in dat het team niet kon werken en een dagje er op uit trok met onder meer de twee presentatoren van dit programma. De bekende voor malige topschaatster Ria Visser en Bas Westerweel, het gezicht van de Avro waren uitstekende entertainers. Toen werd het spel ernst. De volgende dag werd de eerste briefing al gehouden om half acht. Om acht uur stapten zij onder leiding van Ria Visser op een oude vissersboot. De opnamen begonnen hier en tijdens de vaart naar het fort werd al duidelijk dat het geen eenvoudige taak zou worden. Om het eiland te betreden had de organisatie een drijvend platform verankerd. Alleen hierover en dat nog bij betrouw baar weer en een spannende hijspartij was het fort toegankelijk. Gekleed als een soort Indiana Jones-acteurs konden de vijf aan het spel beginnen. Na zestig minuten avontuur, het nemen van mogelijke en onmogelijke hindernissen, kon het Ter Haar-team de schatkist openen en zoveel mogelijk goudstukken bij elkaar rapen als mogelijk was. En lukte dit aan Cocky en Gerard? De redactie en u weten dit pas als de televisie-uitzending beëindigd is in maart 1991. Cocky noch Gerard willen er iets over loslaten hoe groot hun prijs was aan gouden realen. Daar moet u, geachte lezer nog even op wachten. Wat we echter zeker weten is dat zij met hun deelname aan deze spelshow, het avontuur van hun leven hebben gespeeld. Deze belevenissen zullen zij nooit vergeten. Anders zorgt de video er nog wel voor om later de indrukken weer tot leven te brengen. Op vrijdagmiddag 5 oktober werd voor 88 oud-leerlingen de tweejarige bedrijfs- schoolperiode definitief afgerond met de uitreiking van de behaalde SOM- diploma's. (SOM; Stichting Opleidingen Metaal, een landelijk instituut voor leerlingstelselopleidingen in de metaal branche). Na een tweejarige opleiding vormt zo'n diploma-uitreiking uiteraard een absoluut hoogtepunt. Al is namelijk het afsluiten van welke opleiding dan ook, Hoofdredacteur/ Voorzitter Redactie Commissie W. G. E. Valk Redactieleden: B. H. Baert Werktuigbouw A. J. Blommers Werkplaatsen A. Hizli Scheepsbouw E. H. van Leeuwen Produktie J. H. van Leuven Marketing H. L. Maathuis P&O A. M. Vleugel FEZ R. van Vlier Kranen Medewerker: M. van de Ree Fotografie Kopij volgend nummer: Vóór 1 maart 1991 altijd al een vreugdevol gebeuren, als dan ook bij zo'n afsluiting het twee jaar lang begeerde diploma wordt behaald, kan ook nog van succes worden gesproken. De uitreiking was dan ook feestelijk. Naast de vrijwel complete groep gediplomeerden gaven ook de heer Schuurman, directeur WF, een aantal vertegenwoordigers van WF-bedrijfs- afdelingen, vertegenwoordigers van metaalbedrijven uit de regio en een afvaardiging van SMO-Rijndelta acte de presence. Ook de OR was aanwezig. Vijfendertig geslaagden is na de opleiding een arbeidsplaats bij Wilton- Fijenoord aangeboden; de overigen hebben hun plaats gevonden bij metaal bedrijven in de regio, enkelen zullen na hun dienstplichtvervulling starten met een carrière in de metaalindustrie. Het vinden van een werkkring die aan sluit op de bedrijfsschoolopleiding is in deze tijd geen enkel probleem; integen deel, het aantal vacatures voor oud leerlingen stijgt met het jaar, terwijl het behaalde diploma een hoog gewaar deerde entree vormt. Al met al een prettig idee voor de huidige bedrijfs- schoolleerlingen. P. G. van de Geer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 16