Golar Rosemary Informatieve bazenbijeenkomsten WF-Nieuws pagina 5 niveaus op de werf, heeft er een vijftal bijeenkomsten plaats gevonden in de kantine Kop Haven waaraan in totaal ongeveer negentig leidinggevenden hebben deelgenomen. Het aantal onderwerpen waarover zou worden gesproken was echter zo groot, dat slechts de helft van het programma kon worden afgehandeld. Zo is er door de directie en de hoofden van afdelingen Personeel Organisatie en Productie onder andere gesproken en gediscussieerd met de deelnemers over kostprijsopbouw en hoe het resultaat van de werf wordt bepaald, de ARBO- wet, het in te voeren werkoverleg met betrekking tot veiligheid, gezondheid en welzijn en de aan- en aflooptijden. Blijkbaar waren de gekozen onder werpen actueel en grepen leiding gevenden dan ook deze kans aan om hun mening over het een en ander duidelijk te maken bij de bedrijfsleiding, want de discussie liep veelal nog ver door na het einde van de werktijd. Begin 1991 zal de andere helft van het eerste programma worden behandeld. Het is de bedoeling om meerdere malen per jaar dit soort bijeenkomsten te organiseren. Om de bazen, die belast zijn met de dagelijkse leiding in de produktie, te informeren over de plannen en het te voeren beleid van de directie met betrekking tot de gang van zaken en om tevens een direct contact te hebben tussen de verschillende leidinggevende De Golar Rosemary kwam 24 oktober jl. aan de werf met de opdracht om het roer te repareren. Bij een inspectie in Nigeria vertoonde het gietstuk van de onderste roerpen een scheur. Bij een zusterschip van dezelfde rederij was dit ook het geval. Eenmaal aan de werf bleek de scheur tijdens de laatste reis aanzienlijk te zijn vergroot. Vraag van de reder was of WF het roer te water eruit kon halen voor reparatie. Dit huzarenstukje is door alle betrokken mensen vakkundig uit gevoerd, wat niet meeviel voor dit grote roer. Het roer heeft ongeveer de afmetingen: 13'/2 meter hoog en 7'/2 meter breed. Het gewicht is ruim 70.000 kilogram. In onze werkplaats is de omvang van de schade vastgesteld. Het gietstuk bleek bijna volkomen doorgescheurd te zijn. Bij een eerdere inspectie bleek ook een scheur in het gietstuk van de bovenpen te zitten. Door onze lasspecialist is een las- procedure opgesteld. Ook bleek het noodzakelijk een der roerpennen te vervangen die door de werkplaats vervaardigd werd. De reparatie is tot volle tevredenheid van de reder uit gevoerd, waarna het roer weer gemonteerd kon worden. Bijgaande foto geeft een beeld van het uitnemen van het roer met behulp van een bok onder leiding van onze afdeling Buitentransporteurs. A. Zijderveld

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 5