Gezien c m.s. 'Lanka Asitha' Nedlloyd Clement DAMODAR KRISHNA BOMBAY pagina 6 WF-Nieuws Op 2 oktober jl. vond er bij vertrek uit Felixstowe een carterexplosie in de hoofdmotor plaats. Nadere inspectie gaf aan, dat hoofdlager no. 3 met de krukas was gaan meedraaien en hierdoor oververhit raakte, wat de explosie veroorzaaakte. Na een noodreparatie vervolgde het schip haar reis naar Rotterdam. In Rotterdam bleek na grondige inspectie dat de complete krukas gedemonteerd moest worden. Na demontage vertoonde de krukas dusdanige beschadigingen dat reparatie niet meer mogelijk was en besloten werd om een nieuwe krukas te monteren. Om dit alles mogelijk te maken moest de gehele motor uit elkaar genomen worden. De beste en gemakkelijkste manier om deze krukas van ruim acht meter te transporteren was door een hiervoor uitgebrande opening tussen machinekamer en ruim vijf. Na aankomst van de nieuwe krukas is door de grote inzet van het WF personeel de gehele motor in slechts elf dagen weer opgebouwd. Voor een motor van deze grootte is dit bijzonder snel, maar is dit karwei toch naar alle tevredenheid geklaard. Na proefdraaien van de motor aan de werf en na beëindiging van alle testen kon de 'Lanka Asitha' na een oponthoud van zes weken haar reis vervolgen. A. Zijderveld Wilton-Fijenoord voerde in oktober een arbeidsintensieve wijziging uit aan de containergeleidingen van het container schip Nedlloyd Clement. Opgemerkt moet worden, dat dit schip het derde containerschip van de rederij Nedlloyd is dat dit jaar WF bezoekt. Nedlloyd plaatste een containerkraan aan boord, een aktiviteit waarbij WF assisteerde. Een spectaculaire operatie waarbij twee drijvende bokken betrokken waren. Alle werkzaamheden werden in de met de rederij overeengekomen tijd naar tevredenheid afgerond. TuPBAiiVA

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 6