Indonesië Afscheid van fotograaf WF-Nieuws pagina 8 WF-Nieuws L. Kuhn, Beveiliging Weerzien met een oude bekende Eind 1989 werd Wilton-Fijenoord vanuit Indonesië benaderd, om een reparatie te begeleiden van één van hun korvetten de 'Kri Nala'. Dit is een van de drie korvetten van de Fatahillah klasse die ruim tien jaar geleden op onze werf zijn gebouwd. En zoals de titel van een Nederlands lied luidt: 'Niemand laat zijn eigen kind alleen' gaf Wilton hieraan gehoor, hoewel ik niet geloof, dat dit het enige motief was. Tenslotte is Indonesië een land met een paar honderd miljoen inwoners en sterk in opkomst. Het bestaat uit een groot aantal eilanden. Dus scheepvaart is daar het middel van vervoer. Het is dus nooit weg, om daar je neus weer eens te laten zien. Waar ging het om: De Kri Nala had kregen zeer gekompliceerde oefeningen voorgeschoteld. De reddings(brandweer)pelotons werden verrast met allerlei afleg- en aanvalssystemen. De geneeskundige pelotons moesten in de timmerwinkel een dertigtal lotus slachtoffers (pseudo- of nepslachtoffers) in het donker op deskundige wijze ter plaatse behandelen en al naar gelang het letsel vervoeren naar het gewonden nest, dat was ingericht in de kantine van de Bedrijfsschool. Een van deze geneeskundige commandanten is onze eigen WF-verpleegkundige Harrie Meijer. Zijn peloton moest, onder moeilijke omstandigheden, deze lotus slachtoffers, die zo waren geschminkt dat bij het zien van de hen overkomen verwondingen de koude rillingen je over de rug liepen, ter plaatse eerste hulp verlenen en afvoeren. Niettemin zijn de oefeningen, die per keer ongeveer drie uur duurde, geslaagd te noemen. Na afloop van elke oefening is aan de deelnemers, door de brandweer Rotterdam, een drankje aangeboden in de kantine van de Bedrijfsschool De coördinator/groepsleider, de heer Timmer heeft, namens alle deelnemers en de Regionale Brandweer, zijn dank uitgesproken aan Wilton-Fijenoord voor het ter beschikking stellen van de lokaties. Op vrijdag 28 september heeft de werf- fotograaf/-cineast, de heer F. W. Dingjan afscheid genomen van zijn superieuren en zijn klantenkring. Als je meer dan dertig jaar ontelbare schade-gevallen in dok, fabriek en op schepen, talloze jubilarissen, afscheidnemers en SUM'ers hebt gefotografeerd, foto boeken en dergelijke hebt samengesteld voor PR-aktiviteiten of als herinnering, dan kun je veilig calculeren dat een afscheidsreceptie een drukke gebeurtenis zal worden. En dat bleek alras, overigens tot verbazing van de heer Dingjan zelf. Adjunct-directeur C. H. Stapel schetste de carrière van de heer Dingjan met veel verve en bedankte hem namens de directie. een te grote speling in een van de lagers van de SB schroefas. Daar was te lang mee doorgevaren, zodat niet alleen het lager, maar ook de bronzen krimpbus gedeeltelijk was weggesleten. Deze krimpbus moest dus worden vernieuwd. Daarvoor moest de schroefas getrokken worden. De as had een lengte van zeventien meter en was voorzien van drie gekrompen bronzen bussen. Daarvan was er dus één beschadigd en omdat de bussen verschillend in diameter waren en de beschadigde bus de grootste diameter had, moesten ook de twee andere bussen verwijderd en vernieuwd worden. Tevens zou nog het BB roer uitgenomen worden voor inspectie. Het schip werd gedokt op de PT PAL werf in Soerabaja. Dit was de oude Hollandse Marine werf. Deze werf is nu sterk vergroot en geheel gemoderniseerd. Alleen enkele kleine gebouwen herinneren nog aan deze tijd. De werf is nu dus nieuw, maar er was nog geen ervaring in de aanpak en uitvoering van zo'n groot reparatiekarwei

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 8