De persoon achter WF-Nieuws pagina 15 In de eerstvolgende nummers van het WF-Nieuws wil de redactie elke keer een persoon een paar vragen stellen om deze beter te leren kennen. De volgende acht vragen kenmerken deze rubriek. 1. Wat is uw naam? 2. Hoe ziet uw gezinssamenstelling er uit? 3. Hoelang bent u werkzaam bij Wilton-Fijenoord? 4. Wat is uw functie? Beschrijf deze. 5. Heeft u iets leuks en/of dramatisch meegemaakt in uw functie? 6. Wat zijn uw hobbies en vertel er iets over. 7. Wat vindt u van het bedrijf Wilton-Fijenoord? 8. Heeft u tot slot een goede raad? 1. Gerard van der Pluym 2. Mijn vrouw en ik hebben twee kinderen: een zoon en een dochter. Mijn dochter is gehuwd en heeft sinds kort zelf een dochter gekregen. Mijn zoon studeert nog (HTS; Chemische Technologie) 3. Ik ben op 1 januari 1971 begonnen bij de RDM als chemisch analist. Per juni 1974 ben ik overgestapt naar het Bureau Milieuzaken RSV, dat destijds gevestigd was in de Technische Weten schappelijke Afdeling (TWA) van WF. Door het faillissement van RSV ben ik per juni 1982 toegevoegd aan de afdeling Veiligheid van WF. Deze afdeling is later omgedoopt tot: Veiligheid en Milieu. Al met al ben ik dus, inclusief de RDM-jaren, ruim twintig jaar in dienst van WF. 4. Uit bovenstaande wordt mijn huidige functie al duidelijk: Veiligheids- en Milieukundige. Een korte en toch juiste beschrijving van de taakinhoud is in dit kader bijna niet mogelijk. In z'n algemeenheid: Het adviseren van directie en bedrijfs leiding met betrekking tot veiligheid en milieu. Hiervoor is het onder meer noodzakelijk de wetgeving op beide gebieden nauw gezet te volgen, deel te nemen aan diverse interne- en externe commissies, werkgroepen, enzovoort. Met name de ontwikkelingen op het milieugebied, maar ook de invoering en de afronding van de ARBO-wet, namen veel tijd in beslag. Ook het aanvragen van de benodigde vergunningen (Hinderwet, Wet Chemische Afvalstoffen, Wet Veront reiniging Oppervlaktewateren) en ontheffingen (werken in werkbakken, Veiligheids Besluit Tankschepen) vormen een belangrijk deel van mijn taak. Daarnaast zijn er nog de dagelijks voor komende werkzaamheden zoals: ongevallenregistratie en -rapportering, verstrekking van veiligheidsbrillen, afval stoffen registratie en -meldingen, ad-hoc advisering, enzovoort. 5. Bij de uitoefening van deze functie heb je in de dagelijkse praktijk met leuke, maar, helaas ook met zeer vervelende zaken te maken. Te denken valt met name aan ongevallen met letsel of, in het ergste geval, de dood als gevolg. Gelukkig en dat is dan weer leuk, mag ik constateren dat het aantal ernstige ongevallen de laatste jaren sterk is afgenomen. Het is nauwelijks te bewijzen, maar ik heb sterk het gevoel dat het continu wijzen op bestaande risico's en het bespreekbaar maken en houden van de arbeidsomstandigheden, hiertoe zeker hebben bijgedragen. 6. Mijn vrije tijd, die ik gelukkig toch nog overhoud, mag ik graag vullen met: video-filmen, computer-programmeren, lezen, het, op aanwijzing van mijn vrouw!! continu wijzigen van mijn sta caravan en sinds kort genieten van mijn kleindochter. 7. Scheepsreparatie was, is en blijft een boeiend gebeuren. Het is bepaald geen vast produktieproces en dat heeft onder meer tot gevolg dat, naast de vaste 'huis'-regels, telkens opnieuw moet worden bezien hoe, in die specifieke omstandigheid, goed werk kan worden geleverd, zonder de veiligheid en/of het milieu geweld aan te doen. Natuurlijk valt er op het gebied van VG W en het milieu nog het nodige te verbeteren binnen WF. Het kan namelijk altijd nog beter. Over het algemeen denk ik dat we bij WF op de goede weg zijn en dat er aan deze zaken voldoende aandacht wordt gegeven, zowel van werkgevers- als van werknemerszijde. 8. Tot slot wordt gevraagd om een goede raad. Zoals u weet: goede raad is duur, maar hier toch een gratis advies: Wat uw werkgever of de wetgever ook mag bedenken in verband met uw veiligheid, gezondheid en welzijn en/of milieu, er is er maar één die daadwerkelijk kan zorg dragen voor de veiligheid van u of uw collega's en dat is de man of vrouw die u 's-morgens aankijkt als u voor de spiegel staat.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 15