Hoofdbestuur WF-personeelsverenigingen Ontwikkeling bedrijfsterrein Vijfsluizen WF-Nieuws pagina 13 Na ongeveer acht jaar als voorzitter van het hoofdbestuur in functie te zijn geweest, werd het voor mij tijd de voor zittershamer over te dragen. In de afgelopen periode, sinds 1984, heeft de werf een gedaantewisseling ondergaan, die ook zijn uitwerking heeft gehad op de activiteiten van de bij ons aangesloten verenigingen. Enige wapenfeiten die mede met inspanning van het hoofdbestuur vorm hebben gekregen, zijn het huidige club huis 'Het Trefpunt' en het realiseren van onze nieuwe tennisbanen aan de oost zijde van het werfterrein. Met plezier en toewijding hebben wij als hoofdbestuur getracht de belangstelling voor het verenigingsgebeuren met en namens de werf te behouden en terug kijkend mogen we met voldoening constateren, dat het wel goed zit met de diverse clubs. Alles wat we hebben kunnen realiseren tijdens de veranderingen op de werf is voor een groot deel te danken aan de medewerking van de directie van Wilton-Fijenoord, die het verenigings leven bij ons bedrijf op juiste waarde weet te schatten. Hierbij dank ik de overige leden van het hoofdbestuur voor hun inspanning en medewerking gedurende de afgelopen periode en ik wens tevens de nieuwe voorzitter, de heer J. H. van Leuven, met alle aan gesloten verenigingen een prettige en succesvolle toekomst. P. J. Bekius Als nieuwe voorzitter van het hoofd bestuur van de WF-Personeels- verenigingen maak ik graag van deze gelegenheid gebruik de heer P. J. Bekius hartelijk te danken voor zijn jarenlange inzet voor het verenigings leven van ons bedrijf. Hij kan terugblikken op een periode, waarin met behulp van onze directie, het hoofdbestuur, de afzonderlijke besturen en zeker niet op de laatste plaats de leden zelf een aantal belangrijke zaken gestalte heeft gekregen. De inspanningen van de heer Bekius in deze verdienen onze dank en waardering. Ik hoop ook in de toekomst te mogen rekenen op u allen om de WF- Personeelsverenigingen in al haar geledingen haar sociale functie binnen de WF-gemeenschap te laten behouden en zo mogelijk nog verder uit te breiden. J. H. van Leuven Sinds de directie van Wilton-Fijenoord de beslissing had genomen om de nieuwbouw van schepen af te stoten teneinde zich uitsluitend met reparatie bezig te houden, lag een gedeelte van het werfterrein er verwaarloosd en troosteloos bij. Dit terrein is gesitueerd ten westen van de Wiltonhaven en wordt begrensd door de Vlaardingerdijk, het Benelux-tracé en de Waterweg. De Gemeente Schiedam heeft dit terrein weer onder haar hoede genomen en met veel inzet van haar kant geprobeerd het een andere bestemming te geven. Deze tweeëntwintig hectaren zullen getransformeerd worden tot een bedrijfsterrein van hoogwaardig gehalte, de overige circa tachtig hectaren blijven uiteraard het domein van Wilton- Fijenoord. Om een en ander te realiseren dient allereerst de grond bouwrijp te worden gemaakt. Dit betekent dat de loodsen en opslagplaatsen gesloopt moeten worden en dat de hier en daar vervuilde grond vervangen moet worden. Het gemeente bestuur van Schiedam heeft zich met veel verve achter de ontwikkeling van dit bedrijfsterrein - de Vijfsluizen - gezet en daarbij de steun en een financiële injectie van de Europese Gemeenschap verworven. Teneinde expertise en geld stromen in juiste banen te laten lopen, is de Stuurgroep Renaval Rijndelta gevormd. Hierin zijn vertegenwoordigd: - de Europese Commissie - het Ministerie van Economische Zaken - de Provincie Zuid-Holland - het Regionaal Economisch Overleg Rijnmond en Zuid-Holland-Zuid. Dan nu eerst een verklaring van het woord 'RENAVAL'. Dit is een subsidie programma van de Europese Gemeenschap voor de omschakeling van scheepsbouwzones. De naam Renaval is afgeleid van de Franse vertaling van de officiële EG-verordening 'Programme communautaire en faveur de la Reconstruction des zones de chantiers Navals. Doelstelling is om voormalige scheepsbouwterreinen om te bouwen tot nieuwe bedrijfsterreinen en zodoende nieuwe banen te scheppen in gebieden waar veel scheepsbouw- werkgelegenheid is verdwenen. De EG stelt daartoe middelen beschik baar voor het verbeteren van terreinen van voormalige scheepswerven, zodat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 13