Sedco 712 m.v. 'Spectrum' pagina 10 WF-Nieuws Van Verolme Botlek kreeg WF de opdracht om een blistertank, bestaande uit twee delen met een gezamenlijk gewicht van meer dan 100 ton te fabri ceren. Deze opdracht werd ook aan 3 andere bedrijven gegeven. Aangezien deze tanks bestemd waren voor een booreiland, moesten deze secties aan alle offshore-eisen voldoen. Dat wil zeggen, elke las moest te herleiden zijn naar de lasser die er aan gewerkt had en elk stuk plaat moest van de moederplaat overgestempeld worden. Dit betekende dus veel admini stratie. Ook het laswerk en het samen stellen van de secties kreeg speciale aandacht van vele instanties van buiten de werf. Maar Wilton-Fijenoord voldeed uiteraard tot alle tevredenheid van deze instanties. De secties werden op tijd afgeleverd. M. Kurzer In de periode april/mei lag het m.v. 'Spectrum' bij ons aan de werf voor diverse reparaties. Reeds voor aankomst aan de werf moesten er voorbereidende werkzaam heden door WF verricht worden om het slijpen van de krukas van cilinder no. 1 van de hoofdmotor door de fa. Golten Service mogelijk te maken. Het slijpen zou ongeveer 30 dagen in beslag gaan nemen. Gedurende die periode heeft WF onder andere de hoofdmotor-trillingdemper gerepareerd wat onder meer zeer nauwkeurig laswerk inhield en een zogenaamde 5th moment compensator geplaatst naast de hoofdmotor. Dit apparaat moet trillingen met eenzelfde frequentie maar in anti-fase opwekken als opgewekt worden door de hoofdmotorinstallatie. Tot nu toe gaf de hoofdmotor te sterke trillingen door aan het schip, zodat de scheepsconstructie, hoofdzakelijk in de tanks, scheuren opliep. Ook deze werden door WF gerepareerd. Verder moest tijdens de dokperiode, onder andere, een zogenaamde 'Schneckluth' aangebracht worden op het achterschip ter hoogte van de bovenzijde van de schroefaskoker. Deze dient om bij varend schip een verhoogde toestroom van water aan de bovenhelft van de schroefcirkel te verkrijgen, met als effect vermindering van schroeftrillingen. Het schip heeft in de tweede helft van mei, in de nieuwe Shell kleuren, de werf weer verlaten. L. Gouman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 10