2e Wilton-Fijenoord Tournooi Afscheid van de SUM'ers Op 28 maart werd in de sporthal Westwijk in Vlaardingen het tweede Wilton-Fijenoord-zaalvoetbaltournooi gehouden. De belangstelling voor dit tournooi was zeer groot, namelijk 17 teams. Om aan een even aantal teams te komen was de firma Nieuwburg uit genodigd, zodat er twee poules van negen teams waren. De finale tussen de Bankwerkers-buiten en IJzerwerkers werd in een spannende wedstrijd in het voordeel van de Bank werkers beslist door een doelpunt van Kees Schrader. Bij de prijsuitreiking uitgevoerd door de heer Schuurman die ook de aftrap voor de finale had gedaan, werd de beker overhandigd. De organisatie WF-Nieuws pagina 19 Een dame en vierentwintig heren waren onder de gemeenschappelijke noemer van SUM'ers van 1991op woensdag 25 maart jl. de gasten van de directie van Wilton-Fijenoord. Veelal waren de gasten vergezeld van hun partners en teneinde een evenwicht te bewaren was de directie uitgebreid met een aantal gastheren zoals bedrijfsleiders, chefs en bazen. Het was dus een niet onbelang rijke groep aanwezigen die door directeur D. Schuurman werd toe gesproken na de opening met koffie en gebak. De heer Schuurman, die mede namens de heer T. T. Jonker, voorzitter van de directie, sprak en bovendien namens allen met wie de SUM'ers het laatst hebben samengewerkt, zag in de complete opkomst een bewijs van de jarenlange verbondenheid met het bedrijf. In zijn schets over de aktiviteiten in 1991 verhaalde de heer Schuurman dat wij afhankelijk blijven van wat de fluctuerende markt ons te bieden heeft en zeker een bedrijf als Wilton, waar een goed stuk vakmanschap geleverd wordt met een daarbij behorend kostenplaatje, wat ons helaas wat kwetsbaarder maakt dan andere werven. Mede dankzij de aktiviteiten in de reservedelenfabricage zijn de financiële resultaten goed te noemen. Echter reparatie blijft een marginale zaak, zeker nu wij bij een stagnerende markt moeten concurreren tegen werven, onder meer in de Baltische staten, die zich tot voor kort bijna alleen met militair werk bezig hielden. Eind jaren '80, begin '90 was een redelijke balans ontstaan tussen vraag en aanbod in de scheeps- reparatie. Er ontstond een zekere bestendigheid in werkaanbod tegen acceptabele prijzen. Dit dreigt nu weer te verdwijnen met die vrijgekomen capa citeit van meer dan 20 dokken in de grootte van onze dokken 5 en 7 en met circa 20.000 man personeel van het vroegere Oost-Duitsland tot en met St. Petersburg. Een bedreiging voor de organisatie die niet onderschat mag worden zijn de vele zaken die vanuit het Haagse op ons afkomen zoals ziektewet, WAO, Milieu, Arbo-zaken en daarbij de vele eisen en vergunningen waaraan installaties als de onze, moeten voldoen. Op zich zeer redelijke zaken, die zeker alle op hun beurt de nodige aandacht moeten krijgen. Maar het huidige tempo lijkt fnuikend, ook voor Wilton-Fijenoord. Tenslotte bedankt directeur Schuurman namens ieder die in deze onderneming werkzaam is, de groep SUM'ers indivi dueel en als collectief, voor de beste krachten die zij aan onze onderneming hebben gegeven. Hij wenst hun het allerbeste toe voor de toekomst en drinkt gaarne op hun gezondheid. Prosit!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 19