WILTON FIJENOORD NIEUWS Opening nieuwe Machinefabriek In dit nummer m 3 maandelijks Nieuws Magazine 53ste jaargang no. 2 - juni 1992 op een claxon en dus met veel getoeter verscheen een rijzend logo vanachter de nationale driekleur met de woorden Machinefabriek 1992. Een trotse heer Jonker keek op gepaste wijze even terug in de recente ge schiedenis en constateerde tevreden dat 'onze strijd tegen de overheid een terechte was'. En of het nog noodzakelijk was dit credo te onderbouwen noemde hij twee kerngetallen: in de laatste zes jaren is er voor 50 miljoen gulden geïnvesteerd en is het eigen vermogen gegroeid van 10 miljoen naar 118 miljoen gulden! Hij bedankte iedere medewerker voor haar/zijn inzet en wenste één van de belangrijkste uitvoerders van dit project, onze heer Brouwer, veel sterkte toe op zijn ziekbed in de Daniel den Hoed. pag. Zaterdagmorgen 16 mei Open huis 3 Gezien op de Werf 6 Baas 'KEES' Anker 8 Ideeënbus 11 WF-kalender 1993 11 Vijfentwintig jaar geleden 12 Uitreiking Maas Geesteranusprijs 13 De persoon achter 15 Diploma-uitreiking 16 Nieuwe collega's 16 Afscheid van de SUM'ers 19 Op vrijdag 15 mei vulden ruim twee honderd genodigden de gerenoveerde hal van de Machinefabriek om van de feestelijke opening van deze hal en een geheel nieuwe hal getuige te zijn. De organisatie had de taken prima verdeeld. De nieuwe fabriek lag er nieuw en feestelijk bij, de directie deed het woord, de bedrijfsleiding 'gidste' cliënten en belangstellenden door het nieuwe c.q. vernieuwde machinepark en de bemanning werkte alsof er geen opening bestond. Directeur D. Schuurman verwelkomde in zijn openingswoord de voorzitter van de directie, de heer T. T. Jonker, één van de commissarissen van WF-Holding, de heer B. J. A. Sluis en de verdere gasten, die gehoor gegeven hadden aan de uitnodiging. Het was een bijzonder ogenblik, want het zes jaar durende proces van de herstructurering van de werf, de overgang van de westzijde naar de oostzijde, werd met de opening van deze hallen vrijwel beëindigd. Op de Bedrijfsschool na, is de gehele om zetting voltooid. Het bijzondere van dit proces is, dat WF het zelf gedaan heeft, wel met behulp van specialisten, maar ontwerp, uitvoering, inrichting en plaatsing zijn geheel in eigen beheer gedaan. Dit houdt in de creatie van Fitterij, Scheepsbouwloods, Gas- en Zuurstofvoorziening, kantoren, was- en kleedlokalen en het overzetten van de oude Machinefabriek naar de nieuwe lokatie. Een huzarenstuk dat bereikt moest worden zonder de produktie te verstoren. Met trots deelde de heer Schuurman dan ook een grote pluim uit aan alle medewerkers. In goed overleg tussen de Commissie Veiligheid, Gezondheid en Welzijn, de Werkgroep MF en de Werkplekonderzoek-Commis- sie is de nieuwe outillage geheel ingericht overeenkomstig de huidige normen, gesteld in de ARBO-wet met duidelijk oog voor de mens op de werkplek. Hierna gaf hij de heer Jonker, de geestelijk vader van het gehele project, de mogelijkheid de nieuwe fabriek te openen. De heer Jonker kweet zich van deze taak zoals hij ook dit project gerund heeft. Na een ferme klap

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 1