'Concord' Hoofdmotorreparatie pagina 4 WF-Nieuws Het zal een ieder onder u zijn opgevallen, dat het containerschip 'Concord' overwinterde op onze werf. Hoewel het leek dat er in die winter periode weinig zichtbare activiteiten werden verricht, moest onze Machine fabriek zich wel degelijk inspannen voor dit niet alledaagse karwei. Nadat de gehele motor gedemonteerd was, zoals we u reeds berichtten in het WF-nieuws van september '91, kon de omvang van de schade worden vast gesteld. In nauw overleg met de klant, ver zekering en het classificatieburo werd een totaal reparatieplan voor de motor opgesteld door Wilton-Fijenoord. Na goedkeuring kon de reparatie aanvangen. Een niet altijd eenvoudig kanwei, omdat de motor naast de schade, ook in slechte staat van onderhoud verkeerde. Tevens moesten vele onderdelen worden aangekocht, zowel in Duitsland, Japan en Spanje. We noemen onder andere de nieuw te maken cylinderbalk bij MAN en het 25 ton wegende onder frame, dat per truck uit Cartagena (Spanje) kwam. Bovendien bleken correcties op de uit- lijning van de krukasligging nood zakelijk. Een uiterst zorgvuldig uit te voeren activiteit. Eind januari '92 waren alle compo nenten gerepareerd en de benodigde onderdelen op onze werf aangekomen. Het opbouwen van de gehele motor in de werkplaats geschiedde zeer voor spoedig, zodat de 120 ton wegende machine op 2 maart aan boord getransporteerd kon worden. Na het plaatsen van de motor, onder- gieten en monteren, konden onze buitenafdelingen het geheel aansluiten op de scheepssystemen en startklaar maken vanuit de controlekamer. Dankzij zeer goede samenwerking tussen de betrokken afdelingen onder ling en de onderaannemers werd op 25 maart proefgedraaid. Na een geslaagde driedaagse proefvaart werd het schip opnieuw gedokt voor verkoop. Een wel zeer tevreden inspecteur reisde terug naar Japan, na een verblijf op onze werf van een half jaar. Daar de werf een goede indruk achter liet bij de koper, aan boord tijdens de proefvaart, besloot deze om verdere reparaties en modificaties bij WF uit te voeren. Het schip heeft inmiddels met de naam 'Maya Princess' onze werf verlaten. A. Geertse

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 4