Gezien c m.t. Shelltrans pagina 4 WF-Nieuws Enkele jaren geleden toen de m.t. Shelltrans aan onze werf was voor een kleine reparatie, was al geconstateerd dat de aandrijf- koppelingen van de hoofdmotoren gebreken vertoonden, nl. scheurtjes in de wrijvingsvlakken. In mei van dit jaar werd de knoop door gehakt om een definitieve reparatie uit te laten voeren door de fabrikant van deze koppelingen. Door ons werden de bewuste koppelingen in een drietal shiften gedemonteerd en vervolgens naar de fabrikant 'Vulkan' in Duitsland getransporteerd. Van de periode dat de koppelingen gerepareerd werden, werd gebruik gemaakt om diverse onderhouds werkzaamheden uit te laten voeren. Het schip werd gedokt om opnieuw geschilderd te worden. Tevens werden de schroefbladen gedemonteerd om gerepareerd te worden door Lips in Drunen, de ankers en kettingen werden gecontroleerd en gerepareerd. Omdat het schip is geconstrueerd om verschillende ladingen te vervoeren met verschillende agressiviteiten, zijn de ladingtanks geconserveerd met speciale verf, die bestand is tegen deze stoffen. Ook verf heeft het nodige onderhoud nodig. Speciaal onder de zuigmonden van de ladingpunten. Om deze plaatsen te kunnen bereiken, moesten alle deepwellpompen gelicht worden. Ook werden diverse versterkingsknietjes op zogenaamde scherpe plaatsen gemonteerd, dit om scheurvorming in spanten, webs en stringers te voor komen. Zo werden ook reparaties aan een paar huidschades en diverse leidingen uitgevoerd. Na ongeveer anderhalve week werden de koppelingen door de Firma Vulkan weer op ons bedrijf aangeleverd, zodat de hoofdmotoren weer gekoppeld konden worden aan respectievelijk tandwielkasten en de aanhangende generatoren. Op vrijdag 5 juni 1992 in de middag kon het schip na een geslaagde beproeving van de gehele machine-installatie onze werf weer verlaten. W. A. Beukman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 4