Trunking Diploma's pagina 6 WF-Nieuws Telecommunicatie neemt in onze samenleving een niet meer weg te denken en een in toenemende mate belangrijke plaats in. Zo is de telefoon een onmisbaar communicatiemiddel geworden. Het belang van een telefoonaansluiting ervaren we het sterkst als het apparaat defect is en we dan pas goed realiseren hoe vaak we gebruik maken van zo'n toestel. Naast de telefoon, telex en telefax is ook de mobiele communicatie in de vorm van mobilofoon en portofoon een veel gebruikt middel bij Wilton-Fijenoord. Helaas staat de kwaliteit van deze mobiele communicatie, gezien de toenemende belasting van het radio spectrum en het niet goed functioneren van de huidige apparatuur, onder zware druk waardoor de verbindingen soms te vergelijken zijn met een telefonische babbelbox. De gevolgen hiervan zijn een baby- Ionische spraakverwarring en veel ergernis wat de veiligheid en de efficiëntie van het werk niet ten goede komt. In die situatie gaat in november verandering komen. Op 27 mei j.l. ondertekende de heer D. Schuurman bij PTT Telecom Rotterdam een contract voor de aanschaf van een mobilofoon-trunking- systeem ter vervanging van de nu bij WF in gebruik zijnde mobilofoons en portofoons. Bij een trunkingsysteem worden alle gesprekken geregeld via een computer die toewijzing en uitgifte van de benodigde spraakkanalen via centraal opgestelde zenders en ontvangers verzorgt. Doordat de toegewezen zend- en ontvangstfrequenties alleen bij WF in gebruik zijn, is er ook geen hinder van medegebruikers. De privé trunking is een grote stap vooruit op het gebied van de mobiele communicatie. Deze zeer geavanceerde techniek is tot nu toe alleen in gebruik bij enkele grote bedrijven en is niet toegankelijk voor klein-gebruikers. Toch zullen er ook nu wel mensen zijn die blijven beweren, dat het geven van rooksignalen een betrouwbaarder communicatiesysteem is. Dit soort opmerkingen kunnen we echter beter rangschikken onder het hoofdstuk indianenverhalen. J. Meijer Nadat op 22 mei reeds een groot aantal geslaagden van de bedrijfsschool- avondcursussen het behaalde diploma of certificaat in ontvangst nam, waarvan in het juninummer verslag werd gedaan, vond op woensdag 15 juli in de bedrijfs- schoolkantine tijdens een feestelijke bijeenkomst de uitreiking plaats van behaalde certificaten aan deelnemers van een tweetal cursussen. De heren B. C. Blinksma, F. Bootsma en E. Leijdekkers van de vrijwillige brand weer volgden met succes een cursus bij de Regionale Brandweer Rotterdam. De heer H. L. Maathuis reikte aan iedere deelnemer de twee behaalde rijks certificaten voor brandwacht uit, tegelijkertijd de hoop uitsprekend, dat de verworven kennis niet al te veel in praktijk behoeft te worden gebracht. De heer E. H. van Leeuwen reikte samen met de heer K. Klop - Lloyds Register - aan een negental lassers het behaalde 6G-certificaat uit. Hij uitte zijn waardering voor zowel de docent, de heer H. P. van Oostende, als voor de cursisten, die tijdens de vele cursus avonden met veel inzet het vakmanschap zowel individueel als in de WF-afdelingen op een hoger plan brachten. De geslaagden waren: J. Baumhör, M. Beker, B. van den Bulk, A. Dine, I. H. Erbil, H. Guney, S. Unal, L. Schothorst en M. Seepersaud. Een viertal WF-werknemers, E. M. Bijl, L. J. P. Lips, J. van Minnen en A. van der Spek slaagde in juli na een bij de SOM - Stichting Opleidingen Metaal - gevolgde cursus voor het examen Leidinggeven 1. P. G. van de Geer V.l.n.r. G. Bangma, J. de Boom, B. H. M. Rodenburg MBA, J. Meyer, D. Schuurman en E. H. van Leeuwen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 6