VEILIGHEIDSAKTIE Leden Tweede Kamer op bezoek Prijsvraag GAK-aktie Ergonomie op de Werkplek ^VEILIGHEIDSAKTIE ERGONOMIE S Ergonomie is het aanpassen van de werksituatie aan de mens zoals bij staan, zitten, tillen" WF-Nieuws pagina 7 Op maandag 15 juni jl. bezocht een aantal leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Wilton-Fijenoord. Het bezoek was georganiseerd door de Vereniging FME, die met een aantal kamerleden diverse bedrijven bezocht, waaronder WF; dit in het kader van een voorlichtingsactie over de allochtonen problematiek. De kamerleden waren dan ook allen lid van de Vaste Kamercommissie voor de Minderheden. Aangezien het bezoek tot doel had de ervaringen met allochtone werknemers uit te wisselen en dan vooral ook de opleidingsproblematiek, werd eerst een bezoek gebracht aan de Bedrijfsschool waar ongeveer 40% van de leerlingen van allochtone afkomst is en daar ook een speciale allochtonenklas draait als voorschakeljaar voor de reguliere twee jarige opleiding. Na voorgelicht en rondgeleid te zijn door de heer P. G. van de Geer, hoofd opleidingen, werd het gezelschap ontvangen in de Villa voor een gesprek met directie en de afdeling Personeel Organisatie. In het kader van de ARBO-akties (Veilig heid, Gezondheid en Welzijn) is het jaar 1992, door de ARBO-werkgroep uit geroepen tot: 'Het jaar van Ergonomie op de werkplek'. Na de GAK-akties oog, oor, orde en netheid die de laatste drie jaar op de werf gehouden zijn, starten we in september, binnen ons bedrijf, met een papieren veiligheidsaktie van het GAK. Deze aktie duurt tot en met november aanstaande en uiteraard doen ook de leerlingen van de Bedrijfsschool mee. De nieuwe veiligheidsaktie richt zich op Ergonomie op de werkplek. Ergonomie is het aanpassen van de werksituatie aan de mens, zoals bij staan, zitten en tillen. De aktie bestaat uit: - Aktieplaten, kleinere veiligheids platen, foldermateriaal, stickers en aktiezegels bestemd voor de mededelingenborden. - Placemats, suiker- en melkzakjes (worden in de kantines verstrekt). - Prijsvraag, hiermee wordt de aktie afgesloten. Alle WF-werknemers en leerlingen van de Bedrijfsschool ontvangen, via hun baas of leraar een prijsvraagformulier waarmee deelgenomen kan worden. De te winnen prijzen van het GAK zijn: - Een draagbare kleurentelevisie. - Twee wekkerradio's. - Twee cheques van elk vijftig gulden. De directie van WF heeft voor de WF-deelnemers en de leerlingen van de Bedrijfsschool twee extra prijzen ter beschikking gesteld, namelijk: - Diner voor twee in de Euromast te Rotterdam. - Een wereldontvanger. De oplossingen kunnen vóór 19 december 1992, in de daarvoor bestemde bus gedeponeerd worden die geplaatst wordt bij de portiersloge. Mw. A. Willems Medische Dienst

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 7