m.v. 'Oocl Bravery' pagina 2 WF-Nieuws Wie bij Wilton-Fijenoord de poort binnenkomt, ziet meteen de contouren van het schip 'Oocl Bravery', dat zo langzamerhand een vertrouwd beeld begint te worden in onze haven. De werkzaamheden aan de hoofdmotor bevinden zich momenteel in een ver gevorderd stadium. Nadat de krukas gerepareerd en aan ons teruggeleverd was, zijn we met goede moed begonnen met het weer opbouwen van de hoofd motor. Bankwerkers en transporteurs zijn erin geslaagd, de diverse zeer zware motorframes tot op een tiende millimeter nauwkeurig weer op hun plaats te zetten. De afdeling Maatcontrole houdt tijdens de opbouw de ligging van de krukas nauwgezet in de gaten. Dit is noodzakelijk om de motor later op de juiste hoogte te kunnen stellen. In de Machinefabriek is het een drukte van jewelste; een groot gedeelte van het vloeroppervlak wordt bezet door cilinderblokken, drijfstangen, kruis- hoofden enzovoort. Ook onze afdeling Pijpfitters zit op dit schip bepaald niet stil. Het smeerolie leidingsysteem was met zogenaamd 'spoelen' niet schoon te krijgen, zodat het gehele systeem gedemonteerd en in de werkplaats gereinigd moest worden. Tevens moeten zij er voor zorgen dat alle leidingen weer op de juiste plaats terechtkomen en als 't even kan zonder lekkages. In dit stadium is het natuurlijk on vermijdelijk, dat de werkzaamheden van de diverse afdelingen elkaar gaan beïnvloeden. De samenwerking verloopt uitstekend. Laten we proberen dit zo vol te houden. Bedenk, dit omvangrijke project staat in de schijnwerpers, ook andere werven en rederijen volgen onze verrichtingen met argusogen! Als we allen ons beste beentje voor zetten, kunnen we straks met een gerust hart het zeegat kiezen voor de proef vaart. M. van Rijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 2