m.v. 'Cardissa' De Redactie wenst haar lezers prettige feestdagen en een voorspoedig 1993 Federal Danube WF-Nieuws pagina 3 Op 18 september jl. werd het contract getekend voor de ombouw van de Shell- tanker 'Cardissa' door de directies van Shell en Wilton-Fijenoord. Eind februari zal deze tanker in dok 6 arriveren. Het schip zal omgebouwd worden tot een shuttle tanker die tussen het F3 olieveld in de Noordzee en Rotterdam of Engeland zal 'shuttelen', dit in plaats van de aanleg van een pijpleiding. Voor deze ombouw moeten er manoeuvreerschroeven, twee voor en een achter, ingebouwd worden om sleepboten te vervangen bij het aanmeren aan het F3 platform. Deze schroeven moeten van electrische stroom voorzien worden door drie nieuw te installeren generatoren in een apart daarvoor te maken dek naast de accommodatie. Verder zullen deze schroeven door een computer bestuurd worden die geplaatst zal worden in een speciaal daarvoor te fabriceren dekhuis. Om de olieleiding- verbinding van het olieplatform met het schip snel en makkelijk te laten lopen, wordt een apart 'bowloading' systeem op de boeg bevestigd. Alsof bovenstaande nog niet genoeg is, zal er een compleet te fabriceren en te installeren inert gas- en tankwas- systeem geplaatst worden. Dit houdt in de constructie van een paar kilometer leiding. Alles bij elkaar is het een zeer omvangrijke ombouw die Wilton- Fijenoord in een relatief korte tijd moet zien te klaren. De voorbereidingen hier voor zijn reeds in volle gang en in het volgende Wilton-Fijenoord Nieuws zullen wij hier uitgebreid op terugkomen. M. Kurzer Op een avond werd er gebeld met de vraag of iemand van WF even een kijkje kon komen nemen bij het roer van het schip de 'Federal Danube'. Direct werd iemand naar de haven gezonden en repareren bleek noodzakelijk. Gelukkig was dok acht vrij. Het roer van dit schip is van een bijzonder type. Het is een koker die om de schroef zit. Een zogenaamde 'kort nozzle'. Door deze koker te draaien, kan men dus sturen en bij lage voor waartse snelheden nog heel goed manoeuvreren. Bij dit type schip is dit belangrijk, het vaart namelijk veel op de Canadese meren, waar enkele zeer nauwe doorgangen zijn. In eerste instantie leek het erop, dat alleen het onderste tonnenlager van de roerkoning versleten was. Maar na demontage hiervan bleek de uitlijning van nozzle en roerkoning niet te kloppen. Na diverse oppervlakken machinaal te hebben bewerkt, werd alles weer opgebouwd. Ook werd het schip voorzien van een nieuwe verflaag. De reder bleek na oplevering opgelucht. Hij had namelijk een gelijksoortige reparatie eerder bij een Belgische werf laten doen. Destijds waren er diverse problemen ontstaan gedurende de reparatie, bovendien had men daar meer tijd nodig. Al met al geen slechte prestatie van Wilton. M. Heijboer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 3