Gezien 'Bar protector' IB-909 pagina 6 WF-Nieuws Op 28 september kwam het schip 'Bar Protector' in dok vijf voor een reparatie aan de voorste boegschroef. Dit schip is een zogenaamde 'diving support vessel', het assisteert bij duik- en boor- werkzaamheden in de offshore. Het schip heeft daartoe enkele kranen, een helidek en een uitgebreid hospitaal aan boord. Aangezien dit werk vaak bij slechte weersomstandigheden moet worden uitgevoerd, zijn de boeg schroeven van vitaal belang. De hoofdas van de voorste boegschroef werd door Wilton-Fijenoord gedemon teerd en in de werkplaats van nieuwe tandwielen voorzien. Tevens werden van de tweede boegschroef de schroef bladen verwisseld voor nieuwe. Aangezien bij de eerste beproeving te water het euvel nog niet geheel hersteld was, moest het schip opnieuw droog. Hierna werd het probleem snel verholpen, zodat het op 13 oktober weer opgeleverd kon worden. M. van Rijn Op 26 oktober kwam het kraaneiland IB-909 bij Wilton aan de werf (hijs capaciteit driehonderd ton). Onze opdracht was het maken en aanbrengen van een staalconstructie op het eiland, die gebruikt kan worden voor het testen van heipalen. Het testen kan op twee manieren geschieden. Er kan met een bepaalde testkracht aan de palen worden getrokken en omgekeerd kan er op de palen geduwd worden. Het kraaneiland wordt voornamelijk gebruikt bij het aanleggen van haveninstallaties. Het kraaneiland zal, nadat Wilton klaar is, naar Borneo worden verscheept, alwaar het zijn werk zal gaan doen. M. Heijboer mtc-r beton,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 6