Afscheid SUM-ers 1992 WF-Nieuws pagina 11 Een zonnige dag verguldde het defini tieve afscheid van 42 oud-werknemers van Wilton-Fijenoord. In de loop van 1992 hadden de meesten al afscheid genomen van hun afdeling en dus van hun collega's, maar bij dit collectieve adieu nam de directie, staf en dus de werf afscheid. Veel van deze oud medewerkers zullen bij het bestijgen van de trap van de Kantine Kop Haven wel even hebben stilgestaan op het bordes. Niet alleen om soms weer op adem te komen, maar vooral om te wennen aan het nieuwe, het veranderde beeld van de werf. Binnen was de sfeer als vanouds. Verwelkomd door directie en staf, vond men al gauw zijn of haar vertrouwde 'stekkie' en de koffie en het gebak waren ook als vanouds. Veel warme handen werden er geschud en vluchtig werd wat informatie uitgewisseld. Info over gezondheid had een hoge prioriteit. Vakantie was een goede tweede en niet te vergeten 'ik ben nog zo druk' stond als nummer drie op de hitlijst. Directeur D. Schuurman heette de SUM-ers en hun partners, mede namens de heer T. T. Jonker van harte welkom. Hij achtte het op zijn plaats om hen te informeren over de stand van zaken op de werf, omdat er door de afscheidnemers nog zoveel was bij gedragen gedurende hun actieve periode in 1992. In de afgelopen 10 jaren heeft de werf 650 medewerkers op een goede wijze in de SUM zien gaan. En er staat een uiterst gezonde werf, die goed op koers ligt en een zware tegenwind kan trotseren. En er staat tegenwind! De samenloop van omstandigheden van een slechte vrachtenmarkt voor de reders, de capaciteit ten gevolge van de aanwezigheid van voormalige Oostblok- werven op onze markt en de harde gulden ten opzichte van de dollar, het pond en andere Europese valuta's heeft er toe bijgedragen dat wij toch nog een groot aantal leegloopuren hebben moeten accepteren in het afgelopen jaar. Samen met teruggelopen order resultaten is hét totale operationele resultaat flink onder druk gezet. We zullen met z'n allen moeten sparen voor de toekomst en ons alleen die uitgaven veroorloven, die strikt noodzakelijk zijn. We moeten het echt hebben van incidenten zoals de Cardissa, waardoor wij dit jaar gelukkig met volle produktie hebben kunnen starten en tot op het kunnen realiseren, vervolgde de heer Schuurman. Ten eerste: er moet een nieuwe Bedrijfsschool gebouwd worden. Ten tweede: een aanzienlijke milieu investering, die de eerste aanzet vormt tot de 'Groene werf in 2010'. Ten derde: een aanzet tot invoering van het kwaliteitssysteem ISO 9000. Tenslotte: werkplek- en organisatie verbetering, die moeten leiden tot beheersing van het ziekteverzuim en uitstroom naar de WAO. De heer Schuurman besloot met dank te moment van dit afscheid, weinig verlies- uren hebben gehad. Een bedreiging voor de werf van geheel andere aard is de omvangrijke hoeveelheid aan regel geving die vanuit het Haagse op ons afkomt, zoals over ziekteverzuim, WAO, milieu- en Arbo-zaken. De vele eisen en vergunningen, waar installaties als die van Wilton, aan moeten voldoen in de toekomst, komen als een waterval over ons heen. Om toch goed toegerust te kunnen zijn op de toekomst, willen wij dit jaar nog een aantal investeringen en projecten brengen aan allen die zoveel jaren hun beste krachten gegeven hebben aan onze onderneming en betrok bij die dank ook de partners en de huis genoten. Hij wenste mede namens de heer Jonker en allen die op dit moment werkzaam zijn op de werf, dat de aanwezigen nog vele jaren van SUM en pensioen in goede gezondheid mogen genieten. Dan is het tijd dat de werfgenoten ook deze wensen gaan uitspreken en dat resulteerde in een bijzonder gezellig samenzijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 11