Ombouw Cardissa Ir Bart Wilton prijs 1 pagina 2 WF-Nieuws Na 6 maanden van voorbereidingen en 3 maanden van uitvoering komt het einde van de ombouw van de Cardissa in zicht. Kilometers leidingwerk oplopend van 1 duim naar 20 duim, honderden tonnen staal en tientallen kilometers bekabeling en bedrading om de nieuwe geïnstal leerde apparatuur te besturen, zijn aangebracht. Dit alles is met zeer goed en kundig vakmanschap gebeurd en laat nogmaals zien dat WF meer is dan 'alleen maar' een reparatiewed. Wat nog rest is het testen van de systemen, naar de tevredenheid van Wilton-Fijenoord, Shell Tankers en de Classificatie Maatschappijen. Het begin is in ieder geval veelbelovend. De drie nieuwe generatoren op het achterdek zijn reeds ingesteld en hebben al parallel gedraaid op het nieuwe schakelbord. Als alle andere systemen getest en ingesteld zijn, zal de Cardissa een week op proefvaart gaan, om zo de boeg- en hekschroeven op vol vermogen te kunnen testen en de Dynamic Positioning computer te kunnen instellen. Dat dit instellen zo lang duurt, komt voornamelijk doordat alle scheeps- bewegingen al varend ingevoerd moeten worden en dit is een zeer tijdrovende exercitie. Het volgende en laatste artikel zal ook het afsluitende artikel zijn, waarin wij de proefvaart zullen verslaan. M. Kurzer Op de zeer druk bezette contactavond van de Bedrijfsschool op 27 april waar ouders, vrienden en vriendinnen van de examenkandidaten de gemaakte werk stukken konden bekijken, voordat deze ter beoordeling werden opgestuurd, werd ook de winnaar van de Ir Bart Wilton-prijs bekendgemaakt. Sinds 1977 wordt deze prijs jaarlijks uitgereikt aan de examenkandidaat die tijdens zijn of haar opleiding getoond heeft het meest geschikt te zijn voor het door hem of haar gekozen beroep. Uit iedere vakrichting was één leerling genomineerd. Unaniem werd door de bedrijfsschoolstaf leerlingdraaier Edwin Prins als winnaar uitgeroepen. Op 24 juni krijgt hij tijdens een bezoek met de zes andere genomineerden aan Amsterdam de prijs ter waarde van f 400,- met het bijbehorend certificaat uitgereikt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 2