m.v. 'Stena Britannica' SUM I WF-Nieuws pagina 5 Een niet alledaagse gebeurtenis Enige tijd geleden kregen wij de opdracht om aan boord van dit schip een in elkaar gedraaide hulpmotor te verwisselen. Deze werkzaamheden hielden in, dat wij de beschadigde cilinderbalk door de machinekamer naar het transportgat in het autodek moesten transporteren, om dan met twee mobiele kranen, de hulp motor uit de machinekamer te hijsen en via de achterklep van het schip naar de wal te brengen. De door de rederij nieuw geleverde motor moest ook, van de wal, op dezelfde wijze naar de machinekamer getransporteerd worden. Door de zeer korte ligtijd van het schip in Hoek van Holland (bijna 3 uur) minus de tijd van het lossen en laden, was het geenszins een gemakkelijke opgave, om de hulpmotor uit- en in te transporteren. Wij zijn diverse reizen meegevaren om de generator te verplaatsen en de hulpmotor door de machinekamer te transporteren. Op een van deze reizen, toen wij bezig waren om de nieuwe motor te plaatsen, gebeurde er iets bijzonders. Normaal gesproken vertrekt het schip om 12.00 uur uit Harwich en begint dan aan de oversteek naar Hoek van Holland. Het vertrek werd nu telkens uitgesteld, maar wij wisten de oorzaak van deze vertraging niet. Wel viel het ons op, dat er veel beveiligingsbeambten aan boord waren en er meer politie aan de wal liep dan normaal het geval was. Om circa 14.00 uur ging het schip van de kant af. Het was een schitterende dag met een mooie kalme zee. Dit vredige beeld werd in de late middag wreed verstoord door een bommelding. Door de geluidsinstallatie werd om geroepen dat de bemanning een zoekactie was begonnen. Anderhalf uur later werd de passagiers door de gezag voerder bevolen om met zwemvesten om en met alle bagage naar de reddingsboten te gaan; de hutdeuren moesten open blijven. Redelijk kalm werd aan deze oproep gehoor gegeven. Het schip werd intussen van top tot bodem onderzocht, maar er werd niets gevonden. Uiteindelijk werd het sein 'veilig' gegeven en konden wij onze werkzaam heden vervolgen. Met een geringe vertraging meerde het schip die avond in Hoek van Holland af. Wij waren een ervaring rijker. J. Aken Onderstaande medewerkers hebben het dienstverband beëindigd. J. C. Noevers monteur-bankwerker per 30-04-1993 J. Munoz Sanchez projectbaas per 30-04-1993 H. Sluimer afdelingsbaas per 30-04-1993 J. T. R. Vielvoye monteur-bankwerker per 31 -05-1993

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 5