WILTON FUENOORD NIEUWS Van de directie 3 maandelijks Nieuws Magazine 54ste jaargang no. 4 - december 1993 Het jaar 1993 heeft weer eens over duidelijk gemaakt hoe grillig de scheepsreparatiemarkt kan zijn en hoe gevoelig een scheepsreparatiewerf voor leegloop is. De terugval die zich in 1992 al open baarde, heeft zich dit jaar in nog hevigere mate doorgezet. Wisten wij vorig jaar nog met een bescheiden positief resultaat af te sluiten, dit jaar zullen wij helaas in de rode cijfers terecht komen. Een situatie die zich sinds 1984 niet meer heeft voorgedaan. De toenemende concurrentie van met name Poolse werven, die tegen afbraak- prijzen ons vanggebied bewerken, heeft zich nog sterker doen voelen. Indien wij er toch in slaagden werk uit een krappe markt te plukken dan was het prijs niveau in vrijwel alle gevallen van dien aard dat de vaste kosten maar ten dele gedekt waren. Wij zullen er ernstig rekening mee moeten houden, dat wij nog wel enige tijd op een onveranderde markt zullen moeten opereren en moeten onder kennen dat wij momenteel niet op kunnen (en wellicht voorlopig ook niet op zullen kunnen) tegen het lage prijs niveau van met name de Oosteuropese werven. In 1994 zullen produktiviteit, kwaliteit en serviceverlening de doorslaggevende verkoopargumenten moeten zijn, zodat wij in staat worden gesteld voldoende werk uit een magere markt te kunnen verwerven, om tenminste het eigen personeel aan de gang te houden zodat leegloop, die nu eenmaal funest voor een bedrijf is, wordt voorkomen, althans tot een minimum kan worden beperkt. Wij staan ontegenzeglijk aan de voor avond van (weer) een moeilijk jaar. Wij rekenen er dan ook op, dat een ieder zijn steentje zal blijven bijdragen daar waar het gaat om verbetering van produktiviteit, kwaliteit en service verlening. In alle geledingen van ons bedrijf zullen wij ervan doordrongen moeten zijn dat de continuïteit van Wilton-Fijenoord een collectief belang is. Met andere woorden, sprekende vanuit de Wilton mentaliteit: de handen uit de mouwen en er met z'n allen tegenaan. Zoals het voor u geldt, geldt het ook voor Wilton-Fijenoord dat de centjes maar éénmaal kunnen worden uitgegeven. Laten wij dan ook met z'n allen zuinig zijn op hetgeen wij hebben. Wij begrijpen dat wij zo kort voor de feestdagen een weinig passend geluid kunnen laten horen. De directie is echter van mening dat wij de feiten onder ogen moeten (blijven) zien. Wij wensen u en de uwen prettige Kerst dagen en een voorspoedig 1994 toe. De directie T. T. Jonker D. Schuurman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 1