Open Dag Bedrijfsschool Diploma-uitreikingen pagina 12 WF-Nieuws Al vanaf de jaren vijftig staat op een zaterdag in het voorjaar bij Wilton- Fijenoord de Bedrijfsschool centraal. Zaterdag 19 februari was zo'n zaterdag, maar in die lange serie toch uniek. De laatste Open Dag in het huidige schoolgebouw. Binnen de school was van dat unieke nog weinig te merken, de leerlingen toonden hun kunnen aan de ruim zeshonderd bezoekers die gekomen waren om de Bedrijfsschool in vol bedrijf te zien. Wie sinds de vorige Open Dag niet meer geweest was, had echter toch enige moeite om de Bedrijfs school te bereiken. Vrijwel alle gebouwen op de voormalige westzijde van de werf zijn gesloopt, alle bomen en struiken zijn verdwenen, alle wegen zijn opgebroken of verlegd, alleen de bunker heeft, hoewel zwaar beschadigd, alle slooppogingen doorstaan. Maar alle bezoekers die, mede gelokt door fraai weer, de moeite genomen hadden deze desolate omgeving vol bouwketen te passeren, konden terug zien op een interessante ochtend. Uiteraard ging het om de opleiding te zien en nieuwe leerlingen te werven (17 aanmeldingen op de Open Dag) maar ook het concert van het leerlingen orkest Wilton-Fijenoord trok veel publiek. Van de mogelijkheid om per opstapwagen de werf - met veel schepen in de Wiltonhaven - en de in aanbouw zijnde nieuwe Bedrijfsschool te bekijken, maakten honderden mensen gebruik. P. G. van de Geer Een aantal, in samenwerking met de Afdeling Opleidingen, in het najaar van 1993 opgezette cursussen is inmiddels afgerond. Op 26 januari kon een aantal WF-medewerkers, die bij deze afronding succes hadden en voor de eindtoetsen slaagden, het bij de cursus behorende diploma of certificaat in ontvangst nemen. In aanwezigheid van directie, bedrijfsleiding, afdelingsbazen, een OR-vertegenwoordiging, de Commissie Vorming en Opleiding van de OR, docenten van de cursussen en een aantal overige genodigden, werd het behaalde diploma of certificaat aan ieder persoonlijk uitgereikt. De heer E. H. van Leeuwen, Hoofd Produktie, reikte twintig certificaten uit aan de geslaagden voor het examen Veiligheid Tankschepen (waarbij vier cursisten van andere bedrijven), vijf certificaten Scheepsreparatie Casco en twaalf certificaten Elektrodelassen 6G. Drie leden van de Vrijwillige Brandweer Wilton-Fijenoord namen het reeds eerder behaalde Rijks Diploma Brand wacht in ontvangst uit handen van de heer H. L. Maathuis, Hoofd Personeel, Organisatie en Diensten. Hij reikte ook de eenentwintig behaalde certificaten Vorkheftruckrijden uit. Zowel voor het bedrijf als voor de geslaagden betekent de afronding van deze cursussen een uitbreiding van know-how, een belangrijke factor in het verwerven van opdrachten voor de werf. Stond in het vorige WF-Nieuws nog een artikel over een nieuwe activiteit van de Bedrijfsschool, het opleiden van vol wassenen, met het doel hun positie op de arbeidsmarkt te verhogen, inmiddels heeft deze groep de opleiding afgerond. Op donderdag 24 februari werden door de heer L. Hey namens de ROM (Raad van Overleg in de Metaalindustrie) de behaalde lascertificaten uitgereikt in de Bedrijfsschoolkantine.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 12