Afscheid SUM'ers Bedrijfsschool WF-Nieuws pagina 11 Met enige lichte aarzeling kwamen de eerste gasten de Kantine Kop Haven binnen. Je kon het aan de gezichten zien 'Wie zullen we ontmoeten?' Opgevangen werden ze in ieder geval door bekenden, te weten mevrouw Goudswaard en de heer Voorbach. Als tijdens de koffie met gebak ook diverse medewerkers van de betrokken afdelingen zich belangstellend met de SUM'ers, lichting 1993, gaan bemoeien, is in de kortste keren het ijs gebroken en wordt de sfeer, 'alsof ze niet weg geweest zijn'. Directeur D. Schuurman heet zijn 24 SUM-gasten en familie welkom en verheugt zich over hun aanwezigheid. De meeste SUM'ers zijn hun dienstverband met de werf begonnen in de jaren vijftig met het vooruitzicht de 65-jarige leeftijd bij het bedrijf te halen. Het einde van de loop baan is inderdaad behaald, zelfs vijf jaar eerder dan de verwachting was, doch de omstandigheden zijn totaal anders geworden. De heer Schuurman verhaalt van een overvolle werf waar de schepen soms wel drie dik, of op de boeien, lagen te wachten om gerepareerd te worden. Nu is de situatie volkomen veranderd en zit deze bedrijfstak in een economisch vacuüm en verkeert in uiterst moeilijke omstandigheden. Mede tengevolge van nieuwe markten in voormalig Oost- Europa is de economie aan het zoeken naar nieuwe evenwichten waardoor ook veranderde ladingsstromen naar Europa gaan ontstaan. Ook de keuze van Europa voor totaal railtransport in plaats van wegtransport brengt met zich mee, dat traditionele havens hun monopolie positie kunnen gaan verliezen. Een sterk wisselend aanbod van reparatiewerk kan hiervan het gevolg zijn. Als bedrijfs tak in de scheepsreparatie zullen wij hierop tijdig het antwoord moeten vinden. Flexibilisering van arbeid en werktijden bijvoorbeeld zou een antwoord kunnen zijn, maar ook soepele en praktische regelgeving met het oog op de realiteit moet de slagvaardigheid van de bedrijven vergroten. Met een sterk gedifferentieerd economisch klimaat kan adequaat ingespeeld worden op de toekomstige school verlaters, die binnen de scheepsrepa ratie een zeer goede werkgelegenheid moeten kunnen vinden. De bouw van onze nieuwe bedrijfsschool is een typisch voorbeeld van vertrouwen hebben in de toekomst, hoe die er ook uit moge zien, want ook deze jonge mensen moeten recht hebben op werk. Tenslotte bedankte directeur Schuurman de SUM'ers, namens ieder die in de onderneming werkzaam is, voor hun inzet gedurende zoveel lange jaren en betrok daarbij ook gaarne de partners en anderen die aan de zijlijn enthousias merend hebben gestaan. Na deze woorden werd het glas geheven en kon de receptie een aan vang nemen. Velen van de vrienden en bekenden maakten gebruik van deze mogelijkheid om van dit afscheid een klein feestje te maken. Op maandag 9 mei vond de jaarlijkse uitreiking van de Ir Bart Wiltonprijs plaats. Dit gebeurde op de traditionele ouderavond, meteen na afronding van de praktijkexamens. In de Kantine Kop Haven, de Bedrijfsschool was al onbereikbaar, konden ouders, vrien dinnen, vrienden en familieleden van de examenkandidaten de recentelijk gemaakte werkstukken bekijken en 'beoordelen', uiteraard met de nodige uitleg van de kandidaten zelf. Hiervoor bestond de gebruikelijke grote belangstelling. Tijdens deze afsluitende kontaktavond werd ook de winnaar van de Ir Bart Wiltonprijs bekendgemaakt. Uit de zes genomineerden - van iedere vakrichting één - was de uiteindelijke keuze van de leraren gevallen op Dave van der Raad, leerling onderhoudsbank- werker. Dave werkt sinds 1 juni jl. als monteur bij de Aansluitdienst van Wilton-Fijenoord. De prijs is op 15 juni, tijdens de jaarlijkse Amsterdamdag voor de genomineerden, uitgereikt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 11