m.v. 'AmiHa' Keep them rolling k MT: pagina 12 WF-Nieuws L. Gouman Op 13 mei jl. bezocht dit schip onze werf voor een dokbeurt en diverse werk zaamheden. Een straal/verfprogramma in de ruimen werd uitgevoerd door de bemanning. De Griekse eigenaar had voor aankomst van het schip aangekon digd, dat WF diverse werkzaamheden moest uitvoeren aan wat machine kamerleidingen, de condensor en een luchtkoeler. Na dokinspectie waarbij diverse schaden werden aangetekend, bleek al spoedig dat, gezien de wens van de eigenaar het schip zo spoedig mogelijk weer in de vaart te brengen, de nodige overtijd, mede door inschakeling van een derde shift, het gevolg was. Het schip is al 22 jaar oud en dat was met name aan het leidingwerk goed te zien. Meer dan 100 pijpstukken van diverse afmetingen, vaak op zeer slecht toegankelijke plaatsen, zijn in zes dagen vernieuwd door onze pijpfitters. Een niet geringe prestatie. Het schip kon op tijd zijn reis hervatten. Onder de lezers van het WF-Nieuws zullen er velen zijn die op de televisie het défilé in het Franse plaatsje Pont Andemer hebben gezien, ter herdenking van de bevrijding door de Prinses Irene Brigade. Eén van de hoogtepunten van dit défilé was het optreden van een lange stoet geheel gerestaureerde legervoertuigen door de vereniging 'keep them rolling'. Een van de chauffeurs van een GMC tweeëneenhalf tons truck was de heer A. Krowinkel, bij Wilton bekend als Toon, dokmeester van dok 7 en 8. Toon is lid geworden in 1976 van deze in 1972 opgerichte vereniging, welke als doel heeft legervoertuigen uit de tweede wereldoorlog te restaureren en rijdend te houden. Op dit moment telt de vereni ging ongeveer 2.200 leden. Zijn eerste succes was het geheel uit elkaar halen, restaureren en weer in de oorspronke lijke staat opbouwen van een Willy's Jeep. Voor de herdenking van de vijftigste ver jaardag van 'D-Day' is een deel van de leden naar de stranden van Normandië getrokken. Ook uit andere landen werd door soortgelijke verenigingen deel genomen. Een Engelsman baarde opzien door met een Sherman tank bij het plaatselijke benzinestation 600 liter super te tanken voor de parade. Hoogtepunt was het eerder genoemde défilé op 5 juni voor de Franse presi dent, Koningin Beatrix en Prins Willem Alexander. De volgende dag, op D-day 6 juni, was er op Utah Beach een soortgelijk evene ment in bijzijn van vele staatshoofden zoals President Clinton, Koningin Beatrix, Koningin Elisabeth en President Mitterand. Dat deze hobby nogal kostbaar is, bleek toen Toon de benzinerekening voor zijn tochtje naar Normandië met de GMC liet zien. Totaal 650 liter!! G. Zijp

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 12