Machinefabriek Opdracht Verolme Heusden m.v. 'North Pacific' WF-Nieuws pagina 13 De verstelbare schroef van de 'EWL Venezuela' kwam onverwacht binnen in de Machinefabriek, omdat er bij inspectie aan boord lekkage werd geconstateerd. De schroef werd in zijn geheel gede monteerd, alle onderdelen werden schoongemaakt, gemeten en op scheur onderzocht. Na inspectie van de maatprotocollen door de inspecteur en de GL surveyor, werd de schroef weer opgebouwd en voorzien van nieuwe afdichtingsringen. De werkzaamheden werden naar tevre denheid van de inspecteur en de nieuwe eigenaar uitgevoerd. Op de foto ziet u de schroef klaar voor transport naar boord, het werkblad is er nog af in verband met transport. Dit blad is aan boord op de schroef gemonteerd. J. van Minnen Van ons collegabedrijf uit Heusden mochten wij opdracht ontvangen voor het bewerken van vier schroefaskoker- bussen, vier roeren en roerkoningen en in een later stadium het nabewerken van de tillers. Deze onderdelen zijn bestemd voor twee schepen, die bij Verolme Heusden in aanbouw zijn. Zoals u op bijgaande foto kunt zien, wordt het gat van deze tillers geslepen wat ook voor ons een niet alledaagse bezigheid is, maar ook hier zijn we erin geslaagd een oplossing te vinden. De opdracht hield tevens in: na machi nale bewerking het geheel pas maken en ter afname aanbieden aan een classificatiebureau, in dit geval Lloyds, dat na goedkeuring het geheel afstem pelde. Bij het verschijnen van dit nummer hebben wij voor het eerste schip de onderdelen tot volle tevredenheid van de opdrachtgever opgeleverd. L. Lips Begin april was ons dok 8 bezet met de tanker 'North Pacific'. Deze tanker had een zeer uitgebreid verfprogramma. In verband met de huidige aangescherpte milieu-eisen is Wilton-Fijenoord hard bezig met allerlei onderzoek. Een van de grootste problemen is het open grit- stralen, dat zeer veel overlast en stof geeft. Er bestaat een methode om onder vacuüm te stralen met een zogenaamde straalrobot. Het nadeel is dat met deze machine alleen rechte verticale opper vlakken behandeld kunnen worden. Het voordeel is dat door de geminimali seerde overlast andere werkzaamheden door kunnen gaan. Deze werkzaam heden waren onder andere de normale dokwerkzaamheden en het installeren van een compleet tankniveau-alarm- systeem. A. Zijderveld

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 13